صفحه کنونی:صفحه اصلی > متن

لذت خوراک خوشمزه و روی خوش در تنها رستوران ایرانی جین جیانگ

2017-09-08 22:36:14 国际在线

می توانم برای مشتریان هر گونه خریدی انجام دهم."

اما کار اصلی فریبرز که خود نیز مایل است آن را بیشتر گسترش دهد، رستوران داریست.

او در انتظار پروانه کسبش است تا بتواند تبلیغات اینترنتی اش را شروع کرده و فروش اینترنتی راه اندازی کند.

فریبرز در حال حاضر به تنهایی کار آشپزی را انجام می دهد و علاوه بر پخت غذای ایرانی، غذای هندی، عربی، پاکستانی، ... را هم سرو می کند. اما با شروع فروش اینترنتی، او غذای چینی را هم به منوی رستوران اضافه خواهد کرد و برای همین در جست و جوی یک آشپز ماهر چینی است. او می گوید، "همان طور که روی تابلوی رستوران نوشته شده، خورا ک این جا حلال است، برای همین من خودم گوسفند را سر می برم و در صورت ضرورت برای خرید، حتما گوشت حلال خرید می کنم."

فریبرز که قصد دارد یک شعبه هم در شهر شی شی، راه اندازی کند، می گوید: "برای من مهم است که نام ایران را در این زمینه گسترش دهم، می خواهم مثل مک دونالد و کی اف سی، شعبه های بسیار راه اندازی کنم. حالا هم که این جا را حفظ کرده ام برای من و ایرانی ها مایه افتخار است، فعالیت رستوران داران ایرانی دیگر در شهرهای دیگر نیز

مایه ی افتخار است."

او البته یک نکته مهم در شغل خود را نیز، داشتن اخلاق خوب می داند و می گوید: "اگر من بهترین و لذیذترین غذا را در رستوران آماده کنم اما روی خوش نداشته باشم، به طور حتم مشتری برای بار دوم به رستوران نخواهد آمد." او

می گوید، "همان طور که نام ایران برایم مهم است، باید در جادوادن نگه داشتن آن نیز تلاش کنم، چرا که آن ها که من را بشناسند، می گویند رییس رستوران ایرانی است ولی غذایش هندیست، یعنی خطایی از من باشد می دانند که از من ایرانی است. ولی من همواره سعی کرده ام افتخار آفرینی کنم و تا جایی که بتوانم حفظش کنم و در عین حال برای پیشبرد اهدافم تلاش کنم، نه این که پسروی داشته باشم."

فریبرز حضور همسرش را انگیزه و دلگرمی اصلی خود در کارش می داند و می گوید، "با این که همسرم از موقعیت اجتماعی و تحصیلات بالا برخوردار است، اما همواره در فراز و نشیب ها همراه من بوده است و حالا با حضور فرزندمان، تلاشمان بیش از پیش خواهد بود!"

شام لذیذی که فریبرز برای ما آماده کرده بود و گفت و گو با او و خانواده صمیمی اش، سبب شد که ما تا دیروقت در رستوران بمانیم، و البته این برای یک چینی، حتما یک تجربه استثنایی خواهد بود!

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی