صفحه کنونی:صفحه اصلی > اجتماعی > متن

برگزاری مراسم روز جهانی رادیو در شانگهای

2017-02-17 11:28:06 国际在线

فعالیت روز جهانی رادیو سال 2017، روز 25 بهمن (13فوریه) در شانگهای برگزارشد. این اولین بار است که مراسم روز جهانی رادیو در آسیا برگزار می‌شد. در حال حاضر رسانه‌های رادیویی جهان تحولاتی عمیق را پشت سر می‎گذارند و ضمن تغییر فعالیت‎های سنتی و با نوآوری درصدد ایجاد فرصت‎های جدید توسعه هستند.

سال 2011، سازمان یونسکو تصمیم گرفت 13 فوریه را به عنوان روز جهانی رادیو نامگذاری کرد. در این روز مردم نقاط مختلف جهان با برگزاری مراسم گوناگون سعی می‎کنند زمینه را برای ایفای نقش بهتر رادیو در اطلاع رسانی و اشاعه صدای فرهیختگان فراهم کنند.

سیزدهم فوریه 2017 مصادف با ششمین روز جهانی رادیو است. یونسکو شعار امسال این رویداد را "رادیو همان شما است" تعیین کرد. این شعار به منظور تشویق ادامه گفتگو دست اندرکاران رادیو با مخاطبان و حضور گسترده مردم در برنامه‌های رادیویی برآورد شده است.

خانم ایرینا بوکوا دبیرکل یونسکو در سخنرانی خود به مناسبت این روز گفت: در عصر کنونی شاهد یک انقلاب درباره روش اشتراک‌گذاری و کسب اطلاعات هستیم و در این انتقلاب با اهمیت دیرینه، رادیو حیات و جذابیت بی‌نظیر و بی‌سابقه خود را نشان داده است.

در عصر اینترنت رسانه‎های رادیویی با تحولاتی عمیق مواجه شده‌اند و همچنین فرصت‎های بی‌سابقه‌ای برای آنان به وجود آمده است. تونگ گانگ معاون اداره کل مطبوعات و چاپ و نشر و رادیو، تلویزیون و فیلم چین یادآور شد، دولت چین به توسعه رادیو بسیار اهمیت می‌دهد، چین شبکه‌های رادیویی با بیشترین پوشش جمعیتی در جهان را ساخته است. نرخ پوشش شنوندگان رادیو در چین به 99درصد می‌رسد. همچنین یک سیستم رادیویی برای برخورد با حوادث فوری در چین راه‎اندازی شده است. تونگ گانگ گفت در محیط رسانه‌‎های نو ، رسانه‌‎های رادیویی چین تغییرات مدل توسعه خود را سرعت می بخشند.

" به دنبال کاربرد عمومی فناوری دیجیتالی و اینترنتی، اولویت رادیو مانند میانبر، همراه و تعاملات برجسته تر شده و نیروی حیاتی را از خود نشان داده است. رسانه های رادیویی چین به رسانه هایی نو که مانند خدمات رسانه‌ای همه جانبه عرضه می کنند و به شیوه هوشمند پخش می شوند ، تبدیل می شوند ، این رسانه ها سعی می کنند با موضوعات با کیفیت عالی و خدمات منحصر به فرد توجه مخاطبان را جلب کنند. رادیو یعنی گفت و شنود، لذا باید تعاملات با مخاطبان را تقویت بخشیم ، این جذابیت رادیو است. "

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی