صفحه کنونی:صفحه اصلی > اجتماعی > متن

حکایت مبارزه با کلاهبرداری مخابراتی از یک نماینده مجلس ملی چین

2017-05-05 16:38:39 CRI

حکایت مبارزه با کلاهبرداری مخابراتی از یک نماینده مجلس ملی چین

ماه مارس هر سال نمایندگان مناطق مختلف چین در نشست سالانه مجلس ملی نمایندگان خلق این کشور شرکت می کنند.ماموریت نمایندگان مجلس 5 سال است، اما برخی نمایندگان  دو تا سه بار ماموریت خود را برعهده دارند.

 "چن وی چای" از استان گوانگ دونگ که ده سال نمایندگی مجلس را برعهده دارد، به مبارزه با کلاهبرداری مخابراتی توجه دارد.

وی در گفت و گو با رادیو بین المللی چین می گوید، صبح امروز به اداره تحقیقات جنایی وزارت امنیت عمومی رفتم، درخصوص از بین بردن کلاهبرداری مخابراتی به تحقیقات پرداختم. آنان طرح پیشنهادی من را دیدند و آن را لازم دانستند. اما این کار تنها متکی به تلاش وزارت امنیت ملی نیست." 

حکایت مبارزه با کلاهبرداری مخابراتی از یک نماینده مجلس ملی چین

سال 2008 میلادی، چن وی چای که یک پلیس معمولی بود، برای نخستین بار به عنوان نماینده مجلس ملی انتخاب شد. با توجه به آن که ثبت نام برای تلفن همراه به طور واقعی اجرا نمی شد، پلیس در مقابل کلاه برداران که پشت شماره های مجازی پنهان بوده اند ، گریزی نداشت. به این علت بود که پلیس از آن پس، همواره در جست و جوی "کلاه برداران دشمنان پنهانی" بود.

وی می گوید: "از آن جا که نمی دانیم شماره تلفن مربوط به کجا است و صاحب آن کیست، چرا که برای هر شماره نام واقعی وجود ندارد، بنابراین، شناسایی کلاه برداران بسیار سخت است. شما یک شماره به من می دهید و از من می خواهید مالک آن را بازداشت کنم! اما من کجا باید مالک آن را تعقیب کنم؟ بر همین اساس، در سال 2010 میلادی، پیشنهاد اجرای نظام ثبت نام واقعی برای تلفن همراه را مطرح کردم." 

در طول 10سال به عنوان نماینده مجلس، چن وی چای همواره چگونگی مقابله  کلاهبرداری مخابراتی را مورد تحقیق قرار داده است و تقریبا هر سال طرح پیشنهادی خود را دراین مورد مطرح می کند. هنگامی که به سفر می رود، وارد بازار محلی می شود، " سیم کارت سیاه" که نظام ثبت نام واقعی بر روی آن اجرا نشده، خرید کرده و در نشست گروهی دو مجلس این کارت ها را به نمایندگان نشان می دهد و به مردم هشدار می دهد که به کلاهبرداری مخابراتی توجه کنند.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی