صفحه کنونی:صفحه اصلی > اجتماعی > متن

تحقق ارزش های زندگی در جنگل انبوه

2017-08-08 17:03:01 CRI

تحقق ارزش های زندگی در جنگل انبوه

فرم جنگل مصنوعی دولتی "سایی هآن با" واقع در مرز استان هه بی و منطقه خودمختار مغولستان داخلی است که فاصله آن تا شهر پکن کمتر از 200 کیلومتر است، گرچه میانگین ارتفاع آن از سطح دریا حدود 1500 متر است، اما به منطقه کوهستانی با سرمای سخت و مرتفع تعلق دارد. 55 سال پیش که جنگلکاری شروع شد، اینجا بیابان و زمین شنزار بود. اما امروز بزرگترین جنگل مصنوعی جهان شناخته می شود. چه کسانی این بیابان کوهستانی را به واحه تبدیل کرده اند؟

یو شی تائو و فو لی هوا زوج جوان نسل بعد از دهه 1980هستند. یو شی تائو بعد از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه به فرم جنگلکاری سایی هان با پیوست، حالا رئیس کارخانه این فرم را برعهده دارد. فو لی هوا کارمند پژوهشگاه علمی جنگلکاری است، اما تفاوت با همسرش، خانم فو مدارک کارشناسی ارشد فرهنگستان علم جنگلکاری چین را گرفت، بعد از فارغ التحصیلی در یک شرکت پکنی به مدت سه سال کار کرد. در نهایت شغل خود در پکن کنار گذاشت و به محل کار شوهرش آمد. خانم فو اعتراف می کند که هنوز نمی تواند به زندگی ساده و کمرنگ در جنگل مصنوعی عادت کند.

"به هر حال تا حدی با زندگی اینجا خو گرفته ام. برای مثال زندگی شبانه در پکن متنوع است، بعد از کار با همکلاسانم به رستوران می رفتیم یا در خیابان گردش می کردیم، معمولا تا ساعت یازده شب به خوب می رفتیم. اما اینجا بعد از کار هیچ تفریحی نیست، شب بسیار طولانی و برای ما دلتنگ کننده است."

اگر مشکل امروز خانم فو فقط دلتنگی است، نسل های گذشته شرایط مادی بسیار سختی نیز داشتند. همانند اکثر فرم های جنگلکاری، فرم جنگلی سایی هان با در منطقه دور افتاده ای قرار دارد و از واحدهای مسکونی فاصله زیادی دارد، زیرساخت های آن بسیار عقب افتاده است. حتی تا سال 2000، امکانات این فرم بسیار کم بود. گوا جی فون رییس بخش پیشگیری و کنترل بیماریهای نباتی و حشرات موذی فرم جنگلکاری در این باره می گوید: "یادم هست 9 ژوئیه سال 2000 وارد فرم شدم، روز بعد مرا را به کوه بردند. ماه ژوئیه فصل باران بود، هنگامیکه باران می آمد، خودرو به فرم جنگلکاری نمی رسید، حمل و نقل خوراک و سبزیجات غیر ممکن بود. گاهی باران یک هفته طول می کشد، گوشت و سبزیجات نبود، فقط برنج می خوردیم. برق هم نبود، دلتنگ کننده و حوصله سر بر بود. آن موقع تعجب می کردم که سال 2000 بود، امکانات مخابراتی در خارج از این منطقه بسیار پیشرفته بود، اما چرا اینجا اینقدر عقب مانده است؟

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی