صفحه کنونی:صفحه اصلی > متن

نام سه شهر چین در میان 15 شهر نمونه گردشگری سازمان گردشگری سازمان ملل

2017-10-24 17:40:54 国际在线

دو هزار سال است که آبراهی بزرگ سه شهر پکن، تین جین و هانگ جو را به هم پیونده زده است.

این شهرها از جمله شهرهای چین است که سازمان جهانی گردشگری سازمان ملل (UNWTO) در فهرست جدید 15 شهر نمونه گردشگری جهان قرار داده است. هر سه شهر از فرهنگ و تاریخ دیرینه برخوردارند. از دیگر شهرهای ثبت شده در این فهرست می توان به برلین در آلمان، کپنهاگ در دانمارک، توکیو در ژاپن و سئول کره جنوبی اشاره کرد.

می توان گفت عنوان "شهر نمونه گردشگری جهان" که توسط سازمان جهانی گردشگری سازمان ملل اعطا می شود، بهترین تبلیغ برای شهرهای توریستی است.

سازمان جهانی گردشگری سازمان ملل در ماه دسامبر سال گذشته انتخابات برای شهرهای نمونه گردشگری جهان را آغاز کرد. در این راستا، این سازمان گروه های کارشناسی خود را برای ارزیابی حضوری شهرهای پیشنهادی به 193 کشور فرستاده است تا 15 شهر نمونه گردشگری جهان را انتخاب و تجربیات آن ها را در صنعت گردشگری به جهان معرفی کنند.

از میان شاخص های مشمول ارزیابی این شهرها می توان به محیط، وضعیت اقتصادی، مدیریت شهرداری، وضعیت اجتماعی و فرهنگی و مدل بازرگانی اشاره کرد. به عبارت دیگر، این شاخص ها شامل شاخص های متعارف و شاخص های جدید از جمله نسبت شاغلان زن است.

سه شهر ثبت شده در فهرست مذکور از مشخصات منحصر به فرد خود برخوردارند. پکن، کلان شهر و پایتخت چین بیش از سه هزار سال قدمت دارد و دارای آثار دیدنی با شهرت جهانی، از جمله شهر ممنوعه، معبد آسمانی و دیوار بزرگ است. این شهر همچنین میزبان بازی های المپیک و نشست های اپک بوده و مقر دفاتر سازمان های جهانی از جمله سازمان جهانی بامبو و نخل، سازمان همکاری فضایی آسیا- اقیانوسیه، مرکز مهندسی و ماشین آلات کشاورزی آسیا- اقیانوسیه، کنفدراسیون شهرهای گردشگری جهان و سازمان بین المللی ماهواره های دریایی است.

شهر تین جین نیز ترکیبی از ساختمان های با سبک معماری چینی و غربی است و به خاطر رشد اقتصادی چشمگیر آن، سومین قطب اقتصادی چین نامیده شده است. تین جین همچنین میزبان دایمی مجمع تابستانی داووس بوده و دارای منطقه آزاد تجاری است و نفوذ اقتصادی آن مناطق اطراف خود و حتی کل کشور چین را پوشش می دهد.

شهر هانگ جو نیز به سبب جذابیت های محیطی و فرهنگی خود شهری معروف به صنعت گردشگری آن است. سازمان گردشگری جهانی سازمان ملل داشتن نظریه پیشرفته توسعه گردشگری، محافظت و توسعه منابع گردشگری، تاریخی و فرهنگی با شیوه نوآورانه، سرمایه گذاری دایم در تاسیسات زیربنایی و برگزاری رویدادهای مهم بین المللی را دلیل قرارگیری شهر هانگ جو در پانزده شهر نمونه گردشگری جهان عنوان کرده است.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی