صفحه کنونی:صفحه اصلی > متن

آفریقا مقصد جدید گردشگران چینی

2017-12-05 10:06:01

 

فاصله طولانی، جذابیت های آفریقا برای گردشگران چینی را کاهش نداده است. چندی پیش روزنامه اینترنشنال بیزینس دیلی چین از نخستین نمایشگاه بین المللی گردشگری پکن دریافت که بر اثر اجرای سیاست روادیدی آزادتر و جذابیت های منابع گردشگری آفریقا، این قاره به مقصد متداول گردشگران چینی تبدیل شده است.

لیائو جیو شنگ، رییس هیات مدیره شرکت خدمات کنفرانس و نمایشگاه سنگاپور به عنوان برگزار کننده این نمایشگاه در گفت و گو با روزنامه اینترنشنال بیزنس دیلی اظهار کرد: کشورهای آفریقایی به بازار گردشگری چین علاقه خاصی دارند. او توضیح داد: در هر نمایشگاهی که در چین برگزار می کنیم، پنج تا ده کشور آفریقایی شرکت می کنند. سال آینده نیز تعداد زیادی از کشورهای آفریقایی در این نمایشگاه ها شرکت خواهند داشت."

داده های سایت خدمات گردشگری "لو ماما" نشان می دهد، در تعطیلات تابستانی امسال تعداد گردشگران چینی که به آفریقا رفته اند، نسبت به مدت مشابه سال گذشته دو برابر شده است. بیشتر گردشگران در رده سنی 25 تا 40 ساله اند که به دنبال تجربیات گردشگری خاص هستند و از توان مالی بهتر برخوردارند.

آمار سازمان بین المللی گردشگری نیز نشان می دهد، در سال 2008 میلادی، تنها 3 درصد گردشگران چینی به آفریقا سفر می کردند، در حالی که این رقم در سال 2016 میلادی به 10 درصد رسیده و با نرخ 50 درصد رو به افزایش است.

افزایش گردشگران چینی به آفریقا در گرو اجرای سیاست روادیدی آزادتر است.

نماینده اداره ملی گردشگری مراکش مقیم چین در گفت و گو با روزنامه اینترنشنال بیزینس دیلی چین عنوان کرد: کشور مراکش گردشگران چینی را از اخذ ویزا معاف کرده و آن ها می توانند بدون ویزا برای مدت سه ماه در مراکش اقامت کنند. از این رو، تا ماه اگوست امسال، آمار گردشگران چینی در مراکش به 70 هزار نفر رسید و انتظار می رود آمار کل سال به صد هزار نفر برسد. دستگاه گردشگری مراکش نیز امیدوار است که این رقم تا سال 2020 به 500 هزار نفر برسد.

آژانس "جین تای تراول" یکی از آژانس های اپراتور محلی مراکش که در نخستین نمایشگاه بین المللی گردشگری پکن شرکت داشت، به روزنامه اینترنشنال بیزینس دیلی گفت: تعداد گردشگران چینی که به مراکش سفر می کنند، به رشد انفجاری رسیده، طوری که تعداد آن ها در چندین سال، ده برابر شده است. تعداد گردشگران چینی طوری در مراکش افزایش یافته است که به نظر می رسد هتل ها و دیگر تاسیسات گردشگری مراکش نسبت به ارایه خدمات و رفع نیازها عقب مانده اند. به منظور جذب گردشگران بیشتر، راهنماهای چینی زبان بیشتری نیز در مراکش آموزش دیده و وارد کار شده اند.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی