صفحه کنونی:صفحه اصلی > متن

شین جیانگ گردشگری را صنعت محوری خود می سازد

2018-07-10 18:09:42

منطقه خودمختار اویغور شین جیانگ واقع در شمال غرب چین پهناور و از منابع گردشگری فراوان و باکیفیت برخوردار است. شین جیانگ در سال های اخیر در ساخت منطقه محوری کمربند اقتصادی جاده ابریشم سعی کرده است تا صنعت گردشگری به یکی از صنایع محوری خود و محرک مهم رشد اقتصادی اش تبدیل شود.

"اجناس با مشخصات آشکار بومی از جمله جام های شراب، سازهای موسیقی و جعبه لوازم زیرآلات بسیار زود به فروش می رسد."


هشت سال است که ظهیر ارکین، دختر 28 ساله اویغور در بازار بزرگ بین المللی ارومچی در مرکز منطقه خودمختار اویغور شین جیانگ به خرده فروشی کالا می پردازد. او به رادیو بین المللی چین گفت: در دو سال اخیر تعداد آشکارا بیشتری به بازار بزرگ بین المللی اورمچی می آمده و فروشنده ها نیز معاملات بیشتری انجام می دهند. در بازار بیش از 3000 فروشنده از قبیل ظهیر ارکین فعالیت می کنند و بسیاری از آن ها نیز از کشورهای همجوار هستند. این بازار در واقع نمایشگاهی از کالاهایی با مشخصات ویژه منطقه و کالاهای گردشگری است. این نیز نشان می دهد شین جیانگ در همکاری اقتصادی و تجاری و ارتباطات فرهنگی با کشورهای مسیر کمربند و جاده و دیگر کشورهای منطقه از مزایای جغرافیایی و فرهنگی برخوردار است. نینگ چی، معاون رییس هیات مدیره شرکت صنایع فرهنگی و گردشگری بازار بزرگ بین المللی ارومچی به رادیو بین المللی گفت:

"از میان هفت ساختمان بازار، سه باب به فروش کالاهای وارداتی از کشورهای همجوار از جمله ایران، ترکیه، پاکستان، هند، روسیه و قزاقستان اختصاص یافته است. می توانیم ببنیم که بازار بزرگ بین المللی اورمچی به عنوان مرکز خرده فروشی، می تواند به عمده فروشی و تجارت خارجی کمک کند."

علاوه بر جنبه تجاری، از لحاظ سبک معماری نیز بازار بزرگ بین المللی ارومچی از ویژگی های خاص آن منطقه برخوردار است و شکل آن نیز به قلعه شباهت دارد. از این رو، این بازار که رونق بازرگانی در جاده ابریشم باستانی را تجسم بخشیده است نیز یکی از مقاصد گردشگران به منطقه خودمختار اویغور شین جیانگ است.

نینگ چی در این باره گفت: "کشورهای آسیای میانه که در مسیر کمربند و جاده قرار دارند، از اشتراکات قابل ملاحظه برخوردارند. از لحاظ معماری و تجاری، بازار الگوی منحصر به فرد این منطقه است و به گردشگران که به شین جیانگ می آیند، بی شک از بازارها بازدید می کنند. بازار بزرگ بین المللی ارومچی به عنوان بزرگ ترین بازار قلعه ای، در میان بازارهای جهان در جایگاهی ویژه قرار دارد."

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی