صفحه کنونی:صفحه اصلی > متن

ده فعالیتی که پکنی ها در طول زمستان می توانند انجام دهند- قسمت اول

2019-01-08 10:04:48

با این که بارش نخستین برف زمستانی در پکن چندان نزدیک به نظر نمی رسد، اما این شهر برنامه های سرگرم کننده بسیاری را برای آن ها که به دنبال تفریح هستند ترتیب داده است، از گشت و گذار در باغ های سلطنتی تا سالن های تفریحی، استراحتگاه ها و پاتوق های زمستانی!

با وجود گزینه های فراوان در نمایشگاه های غذا و نمایشگاه های خیابانی، آن ها که ذائقه خوبی در خوردن و همچنین لذت بردن از هنرهای زیبا دارند نیز راضی خواهند بود.

حال بیایید نگاهی بیندازیم به 10 گزینه که می توانید در طول فصل زمستان انجام دهید. شاید شما هم بعضی از ایده های جدید را در لیست تفریحی خود اضافه کنید!

 در برنامه امروز، ابتدا 5 گزینه را برای شما معرفی می کنیم.

ده فعالیتی که پکنی ها در طول زمستان می توانند انجام دهند- قسمت اول

1.    گشت و گذار در کاخ تابستانی

کاخ تابستانی که به عنوان استراحتگاه تابستانی ملکه مادر "تسی شی" از سلسله چینگ (1644-1911)  طراحی شده بود، اخیرا هزاران گردشگر را به سوی خود جذب کرده است. آن ها امیدوارند تا بتوانند گرمای آفتاب درخشانی را که از میان هفده پل قوسی بر دریاچه منجمد "کون مینگ" می تابد، بر تن خود احساس کنند.

کاخ تابستانی واقع در غرب پکن، حدود 15 کیلومتر با مرکز شهر فاصله دارد. مساحت این کاخ 293 هکتار است. کاخ تابستانی بر اساس ویژگی جغرافیایی دریاچه "کون مینگ هو" و کوه " وانگ شوئو شان"، با الهام از دریاچه غربی شهر هانگ جوئو و با بهره‌گیری از طراحی باغ‌های جنوب چین ساخته شده‌است که به عنوان موزه باغ سلطنتی شهرت دارد.

دروازه کاخ تابستانی از ساعت 6 و نیم صبح تا ساعت 6 عصر باز می شود. بلیت ورودی آن در فصل رونق گردشگری، هر نفر 30 یوان و در فصل کم رونق 20 یوان است.

کاخ تابستانی در ماه نوامبر سال 1998 در "فهرست میراث جهانی" ثبت و در روز 8 مه سال 2007، با تصویب اداره گردشگری ملی چین، به طور رسمی به منطقه دیدنی 5 ستاره در سطح ملی تبدیل شد. در سال 2009، انجمن رکوردهای جهانی چین، کاخ تابستانی را بزرگ ترین باغ سلطنتی موجود در چین خواند.

به طور کلی بیش از 3000 نقطه دیدنی در باغ سلطنتی کاخ وجود دارد که می توان آن را به سه قسمت اصلی بخش اداری، سکونت و دید و بازدید و بخش تفریحی تقسیم کرد.

ده فعالیتی که پکنی ها در طول زمستان می توانند انجام دهند- قسمت اول

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی