صفحه کنونی:صفحه اصلی > متن

رکورد جدید گردشگری در هنگ کنگ در سال 2018 و الگوی جدید جهان‌گردی هنگ کنگ

2019-01-22 11:03:39

"چن مائو‌بو" دبیر اداره دارایی دولت‌شهر ناحیه ویژه هنگ کنگ چین پیش از پایان سال 2018، با انتشار مقاله‌ای اعلام کرد: تعداد گردشگران به هنگ کنگ در سال 2018 به طور پیوسته افزایش یافته است. وی نوشت: تعداد گردشگران به هنگ کنگ در سال 2018، تنها در ماه اکتبر به بیش از 5.8 میلیون نفر رسید که با توجه به راه اندازی "پل بزرگ هنگ کنگ- جو های- ماکائو"، این تعداد در ماه نوامبر افزایش یافت. به این سبب، میزان گردشگران در کل سال 2018 حتما به بیش از 60 میلیون نفر رسیده است.

سال 2018، سالی خوب برای صنعت گردشگری هنگ کنگ بود. تنها در عید بهاره در ماه فوریه، میزان گردشگران سرزمین اصلی چین به هنگ کنگ در مقایسه با دو سال پیش 15 در صد رشد داشته است. در ماه سپتامبر 2018، محافل گردشگری هنگ کنگ نیز بار دیگر احیای بازار را احساس کردند. براساس آمار بخش مسافربری گروه شرکت راه آهن شهر "گوانگ جو"، پس از راه‌اندازی بخش هنگ کنگ در پروژه قطار تندرو گوانگ جو- شن جن- هنگ کنگ در روز 23 سپتامبر، میانگین گردشگران برای سفر به هنگ کنگ به وسیله قطار تندرو به 820 هزار نفر رسید. بر این اساس، راه‌اندازی قطار تندرو هر سال دست کم بیش از 10 میلیون جهان‌گرد را به سوی هنگ کنگ جا به جا می کند.

رکورد جدید گردشگری در هنگ کنگ در سال 2018 و الگوی جدید جهان‌گردی هنگ کنگ

پل بزرگ هنگ کنگ- جوهای- ماکائو در روز 24 اکتبر به طور رسمی شروع به کار کرد که در نخستین ماه پس از راه‌اندازی این پل، بیش از 800 هزار نفر از گذرگاه ماکائو این پل عبور کردند. همچنین تعداد گروه گردشگران که با عبور از پل بزرگ هنگ کنگ- جوهای- ماکائو وارد هنگ کنگ شدند، از شمار 70 در هفته اول به بیش از 700 در هفته چهارم افزایش یافته‌است.

دو پروژه بزرگ از جمله پل بزرگ هنگ کنگ- جوهای- ماکائو و قطار تندرو گوانگ جو- شن جن- هنگ کنگ، که به اختصار پروژه "یک پل- یک ریل" نامیده می شود، نیروی محرکه جدید بر صنعت گردشگری هنگ کنگ وارد کرده‌است. علاوه بر این، همچنان پروژه های زیرساختی بزرگ در جریان ساخت و ساز قرار دارد. به طور مثال، گذرگاه لیان تانگ- شیانگ یوان وی- هنگ گنگ در سال 2019 ساخته می شود و سومین باند فرودگاه نیز در حال ساخت و ساز است. دبیر اداره دارایی دولت‌شهر ناحیه ویژه هنگ کنگ تاکید کرد که چنین زیرساخت‌هایی، نقش هنگ کنگ به عنوان "پورتال دوگانه" برای برقراری ارتباط با سرزمین اصلی چین و بین الملل را تقویت می کند.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی