صفحه کنونی:صفحه اصلی > متن

سال 2019 در انتظار جهان‌گردی بهتر

2019-01-29 09:49:52

سال 2019 در انتظار جهان‌گردی بهتر

براساس آمار منتشر شده از سوی پژوهشکده گردشگری چین، در سال 2017، تعداد گردشگران داخلی چین به 5 میلیارد و یک میلیون نفربار رسید. در نیمه نخست سال 2018، این تعداد به 2 میلیارد و 826 میلیون نفربار رسید.

صنعت گردشگری چین در چند سال گذشته به سرعت پیشرفت کرده، تا حدی که جهان‌گردی روز به روز به گزینه معمولی زندگی تفریحی مردم تبدیل می شود. تنظیم برنامه گردشگری کل سال در اوایل سال جدید، نیز از جمله "ضروریات" بیشتر مردم شده‌است. با اشاره به تنوع محصولات گردشگری، تغییرات مداوم بازار گردشگری و آسان سازی روش‌های تکنولوژیکی، در سال 2019، مردم از فعالیت جهان‌گردی انتظارات جدیدی دارند.

سال 2019 در انتظار جهان‌گردی بهتر

ایمن‌تر

بتوان به راحتی از تماشای مناظر لذت برد!

با توجه به افزایش پیوسته ارزش گذرنامه چین و آسان سازی حمل و نقلی، گردشگری در خارج از کشور روز به روز گسترده‌تر می شود. در نیمه نخست سال 2018میلادی، تعداد گردشگران به خارج به 71 میلیون و 310 هزار نفربار رسید که در مقایسه با دوره مشابه سال 2017 میلادی 15 در صد رشد کرد. شاخص امنیت کشور و منطقه مقصد و  پیشگیری از ریسک گردشگری ازعناصر مهم تدوین برنامه گردشگری محسوب می شود.

برای سفر به خارج از کشور، "امنیت" همواره در اولویت فهرست قرار دارد. در هنگام اوج سفر شهروندان چینی به خارج از کشور، هر بار وزارت خارجه چین و سفارت‌های چین در کشورهای مختلف، اعلامیه هشدار خطرات را منتشر می کنند تا به گردشگران چینی یادآوری کنند که سطح آگاهی خود را در پیشگیری از خطرات افزایش دهند؛ به آداب و رسوم محلی احترام بگذارند و مراقب خود باشند، همچنین هنگامی که در شرایط اضطراری قرار می گیرند، بی درنگ برای دریافت کمک با وزارت خارجه و سفارت چین تماس بگیرند.

البته، کشورها و مکان‌های مقصد نیز به طور روز افزون به مساله امنیت گردشگران چینی اهمیت می دهند. سپتامبر سال 2018، سفارت چین در ترکیه، نشست گشت‌زنی سرکنسولگری و هماهنگی ایمنی را در کاپادوکیا، مکان مذهبی برجسته ترکیه برگزار کرد تا همراه با مقامات وزارت فرهنگ و گردشگری و فعالان جهان‌گردی ترکیه، بیشتر درباره بهبود شرایط امنیت گردشگران چینی بررسی صورت گیرد. مقامات فرهنگی و گردشگری ترکیه اظهار داشتند که این کشور از سفر تعداد بیشتر گردشگران چینی به ترکیه استقبال می کند و با اقدامات عملی، امنیت گردشگران چینی را تضمین کرده و خدمات ارایه می دهد.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی