صفحه کنونی:صفحه اصلی > متن

فصل گردشگری چین

2019-02-05 15:26:00

مردم چین با داشتن فرهنگی غنی مراسم ملی و سنتی فراوانی دارند. معروف ترین آن، عید بهاره است که از هشت روز مانده به آخر سال چینی آغاز می شود و تا پانزدهم ماه بعد ادامه می یابد.در این روز مردم هموارهبرنامه های زیادی را برای تفریح خود در نظر می گیرند، اما همزمان با ارتقای سطح زندگی مردم، آنان ضمن حفظ آداب و رسوم سنتی، برنامه‌های جدیدی را برای خود پدید آورده‌اند. برای نمونه گردشگری داخلی و خارجی به رسم نوین چینی‌ها در ایام عید بهار تبدل شده‌است.

سفر و گذراندن تعطیلات و خرید در کشورهای خارجی در بیش از ده سال گذشته، برای چینی ها امری بسیار دشوار بود. اما به دنبال توسعه اقتصادی و بهبود وضعیت مالی چینی ها، این بخش از سفر به موضوعی عادی تبدیل شده است. بسیاری از کشورها با توجه زیاد به بازار چین و همچنین برای جلب گردشگران چینی، سیاست های با اولویت را در پیش گرفته و در صدور ویزا برای چینی ها تسهیلاتی فراهم کرده اند. چرا که با توجه به جمعیت زیاد، توسعه سریع اقتصادی و افزایش درآمد مردم، چینی های بیشتری به کیفیت بالاتر زندگی خود اهمیت داده اند. گردشگری چینی ها در کشورهای دیگر برای تحریک اقتصادی و صنعت گردشگری آن ها نقشی شایسته داشته است.

در این میان، بسیاری از کشورهای جهان از افزایش جمعیت قشر متوسط چین و گردشگری آن ها در این کشورها، بهره های بسیاری برده اند.

چین به عنوان پرجمعیت ترین کشور جهان که تعداد ساکنان آن به بیش از یک میلیارد و 300 میلیون نفر می رسد نیروی بالقوه ای در جهانگردی دارد.

چرا صنعت گردشگری چین به رشد اقتصادی پایدار رسید

در 10 سال گذشته، میزان رشد سالانه تعداد جهانگردان چینی به 18 درصد رسیده و روش مسافرت جهانگردان چینی نیز تغییر کرده است. به طوری که در گذشته، چینی ها بیشتر به کشورهای جنوب شرقی آسیا، اروپا و آمریکا سفر کرده، اما در سال های پیشین، رد پای آن ها حتی به قطب های شمال و جنوب نیز رسیده است.

به دنبال بازتر شدن چین و توسعه روند جهانی شدن اقتصادی، فاصله میان چین و جهان به مراتب کاهش یافته است. شی جین پینگ رییس جمهوری چین چندی پیش در سخنرانی خود در مجمع آسیایی بو آئو عنوان کرد که درآمیختن و ترکیب منافع چین با آسیا و جهان به طور بی سابقه عمیق و گسترده شده است. در آینده اقتصاد چین توسعه سالم خود را حفظ کرده و مصرف و تقاضای داخلی به طور پی در پی گسترش یافته و سرمایه گذاری چین در خارج از کشور نیز افزایش می یابد. پیش بینی می شود ظرف 5 سال آینده، میزان واردات چین به 10 تریلیارد دلار و سرمایه گذاری چین در خارج از کشور به 500 میلیارد دلار برسد. افزون بر این، تعداد جهانگردان چینی از 400 میلیون نفر فراتر می رود که فرصت های زیاد برای توسعه آسیا و جهان فراهم می کند.این برای صنعت گردشگری و بازار مصرف جهان رویدادی تاثیرگذار و بسیار مهم به شمار می رود.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی