صفحه کنونی:صفحه اصلی > متن

پیش بینی می شود سال جاری میزان سفر گردشگران در داخل چین به 6 میلیارد نفربار برسد

2019-03-19 16:52:08

پژوهشکده گردشگری چین اخیرا "کتاب آبی اقتصاد گردشگری چین" و "گزارش داده‌های بزرگ مصرف گردشگری چین سال 2018" را منتشر کرد که اقتصاد گردشگری چین به طور مداوم نرخ رشد نسبتا سریع و بالاتر از نرخ رشد تولید ناخالص داخلی خود را حفظ کرده‌است. در سال 2018، میزان سفر گردشگران در داخل چین به 5 میلیارد و 540 میلیون نفربار رسید که در مقایسه با دوره مشابه 10.76 در صد افزایش یافته؛ و میزان سفر گردشگران به خارج از کشور به 290 میلیون نفربار رسیده که درمقایسه با دوره مشابه 7.4 درصد رشد داشته است.

سال 2018، اولین سال توسعه ادغام فرهنگی و گردشگری چین محسوب می شود. سیاست و شرایط بازار برای پیشرفت گردشگری به طور مداوم بهبود یافته و مصرف گردشگری در تعطیلات به روند جدید تبدیل شده و گردشگری سرخ (سفر به نقاط دیدنی مربوط به جنگ مقابله با فئودالیسم و استعمار، جنگ مقابله با تجاوز ژاپن و جنگ آزادی‌بخش ملی چین) با سرعت توسعه یافته است. حضور و شرکت گردشگران در فعالیت‌های فرهنگی در جریان سفر به طور واضح افزایش پیدا کرده و نوآوری صنعت گردشگری نیز فعال‌تر شده‌است. تمایل برای تحقق زندگی بهتر و مطلوب‌تر به طور روزافزان به نیروی محرکه برای ایجاد گردشگری با کیفیت رضایت‌بخش و تحقق نوآوری صنعتی تبدیل می شود که تقاضای مصرف کننده با کیفیت بالای گردشگری، توسعه محصول سازمانی و نوآوری تجاری را هدایت کرده است.

گزینه‌های متنوع و گوناگون گردشگری مانند گردشگری زمستانه، سفر برای نجات از گرمای تابستان، سفر به موزه‌ها، سفر کاری و آموزشی، سفر ویژه برای تبریک ازدواج و سفر به دو قطب شمال و جنوب، یکی پس از دیگری پدید می آید. سفر با سفارش ویژه که جداگانه برنامه‌های گردشگری را تنظیم می کند، با سرعت وارد دوران رشد سریع شده؛ تقاضا برای گردشگری شخصی و با کیفیت نیز به طور پیوسته افزایش می یابد. همچنین مواد غذایی و اقامت مطلوب نیز به انگیزه گردشگری تبدیل شده است.

اکنون کیفیت خدمات گردشگری با ثبات حفظ شده و نیز رو به بالا می رود. با توجه مردم به زندگی بهتر و مطلوب‌تر، انتظار آنان از کیفیت خدمات گردشگری نیز بالاتر می رود. داده‌های به دست آمده از طریق تحقیقات بر کیفیت خدمات گردشگری نشان می دهد، در سال 2018، شاخص ارزیابی جامع گردشگران به کیفیت خدمات گردشگری 77.91 درصد است که در مقایسه با سال 2017 میلادی 2.5 در صد رشد کرده‌است. در این میان، کیفیت سفر در داخل و خارج از کشور روند رشد باثبات خود را حفظ کرده‌ که در مقایسه با دوره مشابه، به ترتیب 4.2 و 2.3 در صد رشد داشته‌است.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی