صفحه کنونی:صفحه اصلی > متن

جشن انجماد در زمان

2019-03-26 11:30:16

"شو لین" و "یوان هویی" در سفرنامه خود آورده اند که، "جشن نادام" که نشان دهنده فرهنگ مغولستان داخلی است، این فرصت را به مسافران می دهد تا پی ببرند چه چیزی سبب شده تا "هولونبویر" به عنوان سرزمین عجایب زمستانی معرفی شود. مسافران در این جا، خود را کاملا با لباس های گرم می پوشانند، طوری که تنها چشمانشان در معرض بادهای بسیار سرد قرار می گیرد، اما در این حالت، مژه هایشان به سرعت یخ می زند. حتی آب داغ هم در این دما به شکل مایع باقی نمی ماند. بازدیدکنندگان آب داغ را به هوا می پاشند و می بینند که همچون برف و قطعات ریز یخ پایین می آید. این همان علتی است که از شهر هولونبویر در منطقه مستقل مغولستان داخلی در مدت حدود هفت ماه در سال سرزمین عجایب زمستانی می سازد. خانه تابستانی مشهور در این منطقه نیز بازدیدکنندگان زیادی را اغوا می کند تا در سرمای زمستان به آن جا سفر کنند و مناظر برفی، فعالیت ها و فرهنگ قومی منطقه را در فصل زمستان بیشتر بشناسند. بسیاری از گردشگران این شهر، جنوبی هایی هستند که باریدن برف در منطقه اشان بسیار نادر صورت می گیرد. آن ها در آب و هوای سرد، آدم برفی می سازند، برف بازی می کنند و گلوله های برف را به سوی یکدیگر پرتاب می کنند.

از ماه ژانویه تا اکتبر سال گذشته بیش از 17.4 میلیون گردشگر از هولونبویر بازدید کردند. درآمد حاصل از آن، حدود 60 میلیارد یوان (8.83 میلیارد دلار) بود. هولونبویر به تازگی جشن زمستانه نادام را با اجرای سنت های قومی، مثل اسب سواری برگزار کرد. جشن، شامل فعالیت هایی مانند اجرای موسیقی، فرهنگ عامه، عکاسی و ورزش در فضای باز بود. بازدیدکنندگان می توانستند اسکی و ماهی گیری کنند، همچنین از سورتمه سواری سگ و ماشین سواری روی برف لذت ببرند.

نادام در زبان مغولی به معنی "سرگرمی" یا "تفریح" است و به این ترتیب در جشنواره نادام امکانات تفریحی مثل مسابقات اسب سواری، کشتی و تیراندازی با کمان وجود دارد. این جشنواره دو بار در سال، یک بار در تابستان و یک بار در زمستان اجرا می شود. هولونبویر مقصد ایده آل برای گوشتخواران است. این جا بخاطر گوشت گاو، گوشت گوسفند و دنده بره خوابانده شده در شیرچای شور معروف است. مردم محلی، گوشت گوسفند را در چاشنی پیازچه می غلطانند و یا همراه با سیب زمینی سرو می کنند. پاچه بره هم به مدت سه ساعت دودی می شود تا ادویه جات به خوبی جذب آن شود. در دریاچه هولون، آبزی های فراوان مانند ماهی سفید و میگو سفید پرورش می شود که محلی ها آن را در روغن فراوان سرخ می کنند. قارچ های سفید نیز در ماه های آگوست و سپتامبر برداشت شده و برای زمستان خشک می شود.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی