صفحه کنونی:صفحه اصلی > متن

مکانی برای اکتشاف

2019-07-09 11:58:11

شناخته شده ترین سفرنامه نویس و جغرافیدان چین باستان، به "جاذبه جیانگ یین" کمک کرده است.

وضعیت جیانگ یین به عنوان زادگاه مشهورترین مسافر چین باستان، آن را به یک مقصد مدرن برای مسافران از سراسر جهان تبدیل کرده است.

چنین جاذبه های معاصر به عنوان غنی ترین روستای چین، موزه اسب و محله های سنتی نیز سبب می شود تا بازدیدکنندگان، دیگران را نیز به تماشای این جاذبه ها فرابخوانند.

اما ماجراجو و جغرافیدان دوران باستان، "شوشیاکه" مورد اصلی در این باره است.

شهرستانی در استان جیانگ سو چهار صد و سی و امین سال تاسیس سلسله مینگ (1644-1368) را جشن می گیرد. در حالی که در این میان، رساله 2.6 میلیون کلمه ای خاطرات سفر شو شیاکه، هنوز به طور گسترده خوانده می شود. او بیش از سه دهه در سراسر 16 استان امپراتوری به گشت و گذار پرداخت و کاوش هایش را با جزییات شرح داد. یادداشت های او متعلق به رده باستانی "ادبیات سفر" است که نه تنها برای سفر به عنوان موضوعش شناخته شده بلکه تجربیات نویسندگانش را نیز به نثر روایی توصیف می کند. او از یک پدر ثروتمند متولد شد، که طبیعت را به قدرت ترجیح می داد - و به ویژه، مناظر را بیش از موقعیت های رسمی می پسندید. شو دنباله رو پدرش بود. او از خواندن کتاب های تاریخ، جغرافیا و ماجراجویی لذت می برد. او به ویژه خواندن درباره کوه ها و رودهای چین را دوست داشت. او تصمیم گرفت وقتی بزرگ شد، خودش آن ها را ببیند. شو در سن پانزده سالگی امتحان عالی داد اما پذیرفته نشد. با این حال، پدرش او را تشویق کرد تا به جای پذیرفتن وضعیت، به دنبال تحصیل باشد. شو زمانی که 19 ساله بود پدرش را از دست داد. او تا 22 سالگی در جیانگ یین ماند. بهار سال 1607 زمانی بود که او تصمیم گرفت دنیای بیرون را کشف کند. او نه تنها تجارب خود را ثبت کرد، بلکه ویژگی های جغرافیایی و محلی را نیز به عنوان جاذبه ها و ویژگی های بسترهای معدنی با دقت علمی ثبت کرد. شو، با اعتبار کشف رودخانه یانگ تسه شناخته می شود.

مردم اغلب از خانه پیشین او در جیانگ یین بازدید می کنند. خوشنویسان مشهور، لوح های سنگی را با عباراتی از یادداشت های سفر از شوشیاکه رونویسی کرده اند. گردشگری بین المللی استراحتگاه شوشیاکه برای سال 2020 برنامه ریزی شده است.

مقامات گردشگری می گویند که کل سرمایه گذاری حدود 30 میلیارد یوان (4.4 میلیارد دلار) است و پیش بینی می شود که در سال، 3 تا 5 میلیون بازدید کننده را به خود جذب کند.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی