صفحه کنونی:صفحه اصلی > متن

گونه گونی چهره شهر نان جینگ

2019-07-31 15:28:30

پدر بزرگ و مادر بزرگم برایم تعریف می کردند، هنگامی که آنان در دانشگاه درس می خواندند، گاهی سوار قایق‌های رودخانه چین هوای می شدند. با وجود ستایش‌های فراوانی که در آثار فرهنگی به جا مانده و تغییر سلسله‌ها در تاریخ، ماهیت اصلی رودخانه چین هوای تغییر نیافته است. این رود همچنان در سکوت از شهر نان جینگ پاسداری می کند.

گونه گونی چهره شهر نان جینگ

«باغ جان یوان»، یکی از چهار باغ معروف در ناحیه جیانگ نان سنتی است (مناطق جنوب رودخانه یانگ تسه، شانگهای، استان جه جیانگ، جنوب استان جیانگ سو و آن هویی و شمال و شرق استان جیانگ شی کنونی را شامل می شود) و کامل‌ترین و قدیمی ترین باغ سبک سلسله مینگ (1368 م - 1644 م) در شهر نان جینگ به شمار می آید. مساحت این باغ حدود 25 هزار متر مربع است. طراحی این باغ مانند شهر ممنوعه باشکوه نیست اما مانند نهرهای جنوب چین، پیچ در پیچ و روان است. دالان باریک و طولانی، قسمت‌های مختلف باغ را به هم متصل می کند. کوه‌های مصنوعی از بلندی‎‌های باغ هستند و ساختمان‌های چند ضلعی نیز در بالای کوه مصنوعی و یا در سایه کوه ساخته‌ شده که به خوبی هنر زیباشناسی سنتی چین را نمایان می کند. کوه‌های مصنوعی به شکل‌های گوناگون طراحی شده و با حال و هوای کل باغ سازگار است. در عین حال، سبزه و گیاهان انبوه بر دیوارهای تالار آن را مرموز‌تر، سفیدتر و روشن‌تر ساخته است که هنگام ایستادن در باغ جان یوان، نه تنها احساس می کنید که به دوران سلسله مینگ بازگشته اید، بلکه این حس را دارید که نقشی از نقاشی آب و جوهر هستید.

گونه گونی چهره شهر نان جینگ

زیبایی و جذابیت سنتی نه تنها در نقاط تاریخی و دیدنی وجود دارد بلکه محوطه دانشگاه را نیز شامل می شود. پردیس گو لوئو دانشگاه نان جینگ، به عنوان پردیس قدیمی دانشگاه جین لینگ در گذشته، با وجود گذشت زمان در طول یک قرن، هنوز هم فضای ادبی خود را به خوبی حفظ کرده‌است. پس از ورود به این پردیس قدیمی، مسیر پهناور اصلی با درختان سیکومور بزرگ در دوطرف به چشم می خورد. این بخش از دانشگاه منظره ایست که همیشه در ذهن دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه نان جینگ ماندگار است. اگر بیشتر داخل محوطه پردیس شوید، مجموعه آموزشی به سبک دوران جمهوری چین(1912 م - 1949 م) را می بینید که دروازه آهنی خاکستری کم رنگ با طرحی ساده دارد. گوشه‌هایی از این دروازه زنگ زده و رنگ آن تغییر یافته و به رنگ مسی در آمده است. با چنین صحنه‌هایی، احساس می کنید که لحظاتی به دوران جمهوری چین بازگشته اید، آن گاه که زنان دانشجو با مدل مو و پوشش مخصوص دانشگاهی آن دوره، در حالی که کتاب هایشان را در بغل گرفته اند از میان دروازه دانشگاه خارج می شوند. پس از آن که از ساختمان‌های آموزشی عبور می کنیم، فضا ناگهان روشن تر می شود. چمنزاری وسیع به چشم می خورد که تعداد زیادی از دانشجویان در سکوت نشسته و مطالعه می کنند. حضور در چنین محیطی و داشتن یک زندگی این چنین با ریتم آرام هرگز از ذهن ها پاک نمی شود.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی