صفحه کنونی:صفحه اصلی > متن

اوقات آرامش بخش در شهرستان باستانی یائولی

2019-08-20 12:03:47

مقبره خانوادگی چینگ نیز «دون مو تانگ» خوانده می شود که در فرهنگ چین، کلمه «دون» یعنی احترام به بزرگسالان و مراقبت از کوچک ترها است؛ کلمه «مو» به معنی همزیستی مسالمت آمیز و آسایش‌بخش است و کلمه «تانگ» به معنی تالار بزرگ است. «دون مو» هم انتظارات اجداد خانوده چنگ از نسل‌های بعدی خود است و هم آموزش و پرورش بزرگسالان این خانوده در تربیت کوچک ترهاست. مقبره خانودگی چنگ ابتدا در اواسط سلسله مینگ (حدود 450 سال پیش) ساخته شد. خانواده چنگ واقع در منطقه یائولی، قهرمان «چنگ یائو جین»، از عوامل بنیان‌گذار سلسله تانگ (پیش از 618 میلادی) است. هر سال در روز چینگ مینگ (روز یادبود اجداد) و شب یلدا، تمام اعضای خانواده چینگ در مقبره گردهم می آیند و برای اجداد خود دعا می کنند. در روزهای معمولی، این مقبره نیز مکانی مقدس برای بررسی امور خانوادگی، محکمه دعواهای خانوادگی و تصمیم‌گیری ها در امر ازدواج و مراسم تدفین خانوادگی است.

یائو لی(瑶里) با همان نام چینی قدیمی «窑里» (یائو لی)، یعنی درون کوره سفال پزی به عنوان سرچشمه ظروف چینی جینگ ده جن نام گرفت. در اواسط امپراتوری سلسله تانگ، در این منطقه کارگاه تولید ظروف چینی وجود داشت. «گل و خاک منطقه گائولینگ و لعاب منطقه یائولی» در بین مردم بسیار شناخته شده است. در شهرستان یائولی، انواع ظروف چینی به شکل‌های گوناگون دیده می شود. ظروف چینی سفید و آبی، ظروف چینی صورتی پر رنگ، ظروف چینی به رنگ روشن و غیره. هنگام گردشگری در این شهرستان باستانی، گاه و بیگاه ویرانه‌های کوره های تولید ظروف چینی قدیمی به چشم می خورد که می توان به نوعی ظرافت تاریخی را در میان آن ها مشاهده کرد.

در شهرستان باستانی یائولی، کارگاه‌های چای مانند ستارگان آسمان به طور پراکنده در هر سو دیده می شود. کشاورزان که به کشت چای می پردازند در درست کردن چای به روش سنتی مهارت دارند. آن ها برگ چای را که به تازگی چیده شده‌است، به «چای یا یو» (به معنی یشم کنار دره) با طعم خالص شیرین و سبک تبدیل می کنند. در فصل بهار هر سال، چای جدید وارد بازار می شود و تجار چای از سراسر کشور چین به این منطقه می آیند و در داخل چایخانه و پشت میز چای می نشینند و چای تازه و خوش عطر را امتحان می کنند و در عین حال، در کمال آرامش و آسایش از تماشای مناظر فوق العاده لذت می برند.

در شهرستان باستانی، چند پل چوبین روی رودخانه یائوهه ایجاد شده که هر روز شاهد رفت و آمد ساکنان محلی است. مردم ساکن در شهرستان یائولی دوست دارند آرام آرام بر روی پل قدم بزنند و سایه‌های منعکس شده در رودخانه را تماشا کنند و یا به ساختمان‌های باستانی دو طرف رودخانه بنگرند و با نگاه به آن ها گذشت زمان را مرور کنند.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی