صفحه کنونی:صفحه اصلی > متن

پیشروی در مسیر آمیختگی صنعت کشاورزی و گردشگری

2019-09-03 20:05:20

در آگوست سال 2015، شرکت استخراج منابع گردشگری سرخ آمیختگی با صنعت کشاورزی شهرستان بین چوانگ در دهکده شین جوانگ را تاسیس کرد. در این شرکت همه روستاییان دارای سهم هستند. در این حالت، خانواده‌هایی هم که از درآمد پایین‌تر از حد استاندارد برخوردارند و همچنین خانواده‌های فقیر نیز می توانند مشغول به کار شوند. با هدایت آقای پو گوا هونگ، ساکنان محلی توانستند به طور ریشه ای، برتری فرهنگ ارتش سرخ، فرهنگ روستایی و کشاورزی، آداب و رسوم محلی و قومی و همچنین فرهنگ خوراک ماهی محلی منطقه های شائو را استخراج کنند. همه ساکنان محلی در حالی که لباس و کلاه ارتش سرخ را به تن دارند این فعالیت ها را انجام می دهند و آواز ارتش سرخ را می خوانند، گویی که همه به روزهای 80 سال پیش که درگیری آتشین و نبرد مقابله رخ می داد، بازگشته اند. فعالیت‌های گوناگون از جمله غذا خوردن به سبک روستایی، اقامت در خانه‌های روستایی، رژه در مسیر لشگر بزرگ و گردهمایی گسترده اقوام مختلف برگزار می شود که ریتم اصلی سرخ را ادامه می دهد. الگوی همکاری مبنی بر «شعبه حزب کمونیست گردشگری سرخ خانواده‌های فقیر» راه جدید فقرزدایی دهکده شین جوانگ در راستای «ترویج گردشگری با فرهنگ، رونق‌ صنعت کشاورزی با گردشگری و آمیختگی گردشگری با صنعت کشاورزی» را نوآوری کرده‌است.

بعد از ظهر، نور آفتاب بر خیابان‌های دهکده شین جوانگ تابیدن گرفت. در این زمان پیرزنی 64 ساله به نام «لی تسوئی» ضمن پوشیدن لباس کامل ارتش سرخ، در ساختمان هشت ضلعی کنار خیابان نشسته و طرحی پیچیده و ظریف را گلدوزی می کرد. او گفت:«هنگامی که کار کشاورزی سبک می شود، در این جا کارم را شروع می کنم و روزی 50 یوان می گیرم. علاوه بر این، من انگور هم می کارم و درآمد خوبی دارم.»

«توسعه گردشگری روستایی راهی خوب برای فقرزدایی دهکده ماست.»

«یانگ گوا جو»، یکی از روستاییان محلی با لبخند از مشتریانش پذیرایی کرده و انگور و انار کاشت خود را به آن ها معرفی می کند. سه عضو خانواده یانگ گوا جو معلول هستند. آن ها در گذشته، جزو خانواده هایی بودند که درآمدشان پایین‌ترین از استاندارد زندگی در این دهکده بود، بعدها آن ها با اراده قوی و با بهره‌مندی از کاشت و کار فنی، بزرگ ترین و قشنگ‌ترین خانه در این روستا را ساختند. پس از رونق گردشگری سرخ در دهکده شین جوانگ، آنان خانه خود را به ویلایی روستایی تبدیل کرده و آن را به گردشگران اجاره داده و از مهمانان پذیرایی می کنند. علاوه بر این، محصولات انگور و انار خود را از طریق آنلاین می فروشند. او گفت: «می خواهیم زندگی کل ساکنان دهکده شین جوانگ مانند رنگ انار، روز به روز سرخ‌ترشود.»

عطر و بوی دلنشین و رنگارنگی میوه های خوش آب و رنگ انگور، انار و نارنگی در باغ‌های دهکده شین جوانگ روزهایی به یادماندنی برای همگان پدید می آورد.

دهکده شین جوانگ اکنون از پنج قسمت اصلی بخش گردشگری تشکیل شده‌است. از جمله؛ پایگاه آموزش و پرورش سرخ، کوه گل و میوه، دالان انگور، علفزار سرسبز و روستای اقلیتی. دهکده شین جوانگ تلاش می کند به روستایی به عنوان نماینده آمیختگی صنعت کشاورزی مدرن، فرهنگ سرخ و گردشگری روستایی تبدیل شود.

این دهکده تا کنون به طور کلی پذیرای بیش از 500 هزار نفربار سفر گردشگر داخلی و خارجی بوده و درآمد نزدیک به ده میلیون یوان را محقق ساخته ‌است.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی