صفحه کنونی:صفحه اصلی > متن

مروارید رودخانه مروارید

2019-09-17 09:09:40

در سال های گذشته ظروف چینی کانتونی که با نخ طلا، نقاشی و یشم تزیین می شد، یکی از بزرگ ترین صادرات به اروپا و ایالات متحده بود. یک استادکار برای ایجاد یک تکه به پنج روز زمان نیاز داشت. حکاک عاج که می توانست 52 لایه بتراشد، مواد را با استخوان گاو و چوب جایگزین کرد.

در این جا مسافران می توانند به تماشای کارگران صنایع دستی بایستند، محصولات خود را بخرند و یا به سادگی از این هنرهای سنتی و در نتیجه فرهنگ کانتونی بیاموزند.

جاده پکن

جاده پکن بر روی ویرانه های بیش از 11 لایه جاده از زمان سلسله تانگ (618-907) تا دوران جمهوری چین (1912-49) ساخته شده است.

روزانه حدود 30 هزار بازدید کننده در امتداد خیابان عابر رو که جاده ی شماره 4 جونگ شان آن را قطع می کند، می توانند خشت های این خیابان های باستانی را از طریق پنل های شیشه ای در زمین مشاهده کنند. درخشش فانوس های قرمز بر روی درختان سبز نیز نظر عابران را به خود جلب می کند. خیابان به دروازه شهر باستانی منجر می شود که سازه ای کپی شده از یک ساعت باستانی با سر اژدهاست. آثار دیگری نیز در امتداد خیابان قرار دارد.

اساس باستانی این محل به عنوان یک منطقه خرید حفظ شده است و میزبان قدیمی ترین داروخانه جهان است که نامش در فهرست جهانی گینس ثبت شده است. این جا حالا هم خانه ای برای برندهایی مثل مک دوناد، گولیاد و رولکس است.

تالار اجدادی خاندان چن

شکوه و جلال فوق العاده تالار خانواده چن روی طاووس را سرخ می کند. تالار درخشان اجداد سنتی قبیله ای چن، زیبایی کانتونی را در بهترین حالت و بیش از حد پر جنب و جوش نشان می دهد. مجموعه 15 هزار متر مربعی که در دهه 1870 تکمیل شده است، بزرگ ترین سازه استان در سبک منطقه ای لینگ نان است.

11 محل مقدس و سالن نمایش خدایان محلی، توتم های مقدس ادیان و مصنوعاتی مانند بادبزن های تاشو، نقاشی آبرنگ روی کاغذهای محلی و حکاکی روی صدف از دیگر دیدنی های این محل است.

مجسمه های روی پشت بام، سفال ها و حکاکی های چوبی نشانگر ویژگی هایی همچون توتم های محلی نشانگر خوش شانسی است. نمونه هایی مانند درختان موز یا گروه های هشت جوجه، 18 خرچنگ و 48 لابستر. (عدد نیز دارای معانی فرخنده است). مردم محلی به شوخی می گویند که سالن نخستین پروژه "فرصت سرمایه گذاری " بوده است.

این محل با مشارکت بیش از 1700 نفر با نام خانوادگی چن ایجاد شده است که بیشتر آن ها در گوانگ دونگ بودند. گرچه همه آن ها خویشاوند خونی نبوده اند.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی