صفحه کنونی:صفحه اصلی > متن

به دنبال جاودانه ها در پنگ لای

2019-10-15 16:23:26

اعتقاد بر این است که "صخره های سرخ" پنگ لای، نقطه ایست که هشت جاودانگی اساطیر دائوئیستی برای سرزمین های جاودانه ها در نظر گرفته بود.

افسانه ها می گویند که اولین امپراتور چین، چین شی هوانگ، پس از جلوس این خدایان، کشتی هایی را با حمل 3000 پسر و دختر فرستاد، اما این گروه فرستاده شده هرگز بازنگشت.

امپراتور وو از سلسله هان (206 پیش از میلاد- 220 پیش از میلاد) نیز در طول سفر شرقی خود به این منطقه وارد شد، اما برای فعالیت بیشتر، جست و جوی اکسیر جاودانگی را رها کرد و قلعه ای را در آن جا مستقر ساخت.

در دوره سلسله تانگ (618 - 907)، تجارت پر رونق با ابریشم و ظروف چینی در سواحل پنگ لای در مسیر ژاپن و امپراتوری شیلا کره انجام شد که در ازای آن از همین بندر خراج می پرداخت.

در قرن یازدهم میلادی، امپراتور سونگ قلعه ای بنام عمارت کلاه فرنگی پنگ لای را در صخره ای سرخ بنا کرد که بعدا در زمان سلسله مینگ (1368 - 1644) در یک مجموعه 100 هکتاری با خاکریز گسترش یافت.

امروز، پنگ لای هنوز هم در درجه دوم برای یان تای، که آن را به عنوان یک شهر در سطح شهرستان اداره می کند، نقش دارد و تعداد معدودی از بلوک آپارتمان ها و مراکز جدید در نزدیکی جاذبه های گردشگری توسط روستاهای ماهی گیری محاصره شده است.

این ها اکنون عمدتا از شهرت روزافزون پنگ لای به عنوان قطب گردشگری منطقه ای برخوردار هستند و اتاق و غذای خود را به بازدیدكنندگانی ارایه می دهند كه از پكن، تیانجین و جاهای دیگر از شاندونگ برای سواحل کمی تمیزتر از یان تای و غذاهای دریایی تازه خارج شده از قایق ها می آیند.

عمارت کلاه فرنگی پنگ لای، تنها جاذبه گردشگری 5 شهر اول گردشگری، جزو بایدهایی است که هر بازدید کننده ای بایستی آن را در برنامه سفرش بگنجاند. می توان یک درس بسیار جامع در تاریخ محلی را از قلعه ناشناس، موزه در محل دنگ جوئو و موزه کشتی باستانی پنگ لای دریافت کرد.

برای کسانی که همراه با کودکان بازدید می کنند، آکواریوم اقیانوس پنگ لای در نزدیکی عمارت کلاه فرنگی قرار دارد و ادعا می شود بزرگ ترین آکواریوم در آسیا است، در حالی که یوروپارک جاذبه های پارک تفریحی استاندارد و معماری به سبک اروپایی را ارایه می دهد.

یک جاذبه جدیدتر، هشت گذر جاودانه ناحیه خوش منظر دریا، با ادای احترام به افسانه باستانی، در محل سینما، فیلم هایی از دو فاتامورگانا را که در سال های 1988 و 2005 مشاهده شده بود ، به نمایش می گذارد.

منطقه خوش منظره سه کوه جاودانه عظیم در نزدیکی، در مذاهب سنتی چین قابل احترام است و به خاطر مالکش- یک سرمایه دار محلی که مجموعه ای بی نظیر از اشیای گران بها را اعم از مجسمه 11 چهره گوآن یین بودیستاوا تا "درخت یشم"، "مارهای خشک شده و هدایای دولتی که توسط رهبران چین دریافت شده است، جمع آوری می کند، از حال و هوایی عجیب برخوردار است.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی