صفحه کنونی:صفحه اصلی > متن

شهرستان باستانی جائو هوا در تاریخ زندگی می کند

2019-11-19 15:54:49

در این اوقات آرامش‌بخش من وارد یک چایخانه زیبا می شوم و نزدیک پنجره کنار رودخانه جیالینگ می نشینم. نمی دانم آب رودخانه به سمت پنجره چایخانه جریان دارد و یا پنجره جریان آب رودخانه را به داخل اتاقک چایخانه هدایت می کند.

هنگام چشیدن چای، نه تنها طعم چای را مزمزه می کنم بلکه بوی آب رودخانه را هم استشمام می کنم. مدتی بعد، طمع چای کم تر می شود، اما بوی آب رودخانه هنوز هم قوی مانده است. ناگهان گذشت زمان را فراموش می کنم، گویی به دوران گذشته بازگشته ام.

اگر بگوییم، حفظ سکوت ویژگی اصلی یک فرد باادب است، شهرستان باستانی جائوهوا می تواند به دانشمندی فرهیخته تشبیه شود. شهر چهره ای آرام و متین دارد، هر حرکتش دل‌نشین است و از ایمنی بی نظیر برخوردار است.

شهرستان باستانی جائو هوا در تاریخ زندگی می کند

شهرستان باستانی جائوهوا بندر معروف و شلوغیست که در گذشته، روزانه هزاران نفر در همه جای آن مشغول کار بودند و شب هنگام، چراغ‌های دو طرف، رودخانه جیالینگ را روشن می کرد. در حال حاضر، با وجود آن که شلوغی و رونق گذشته از بین رفته و همه در سکوت هستند، اما ظرافت شکل گرفته آن که زیبایی سنتی اش را به خوبی حفظ کرده در شهرستان باستانی جائوهوا روز به روز غنی‌تر می شود.

به نظر می رسد سپری کردن کل عمر خود در چنین مکانی در جمع کوه سبز و نهر آبی و همچنین استعدادهای برجسته و دارای منابع فرهنگی غنی، نوعی خوشبختی و خوش یمنی باشد.

گردشگرانی که غرق این زیبایی خاص و بی نظیر شده‌ اند و دوست ندارند که برگردند بسیارند و این تنها من نیستم که چنین حسی دارد.


امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی