صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > اقتصادی > متن

تاکید نخست وزیر چین بر حمایت از تجارت آزاد

2017-03-15 17:05:47 国际在线

لی که‌چیانگ، نخست وزیر چین امروز 25 اسفند در شهر پکن اظهار کرد، با وجود مشکلات موجود در مسیر جهانی شدن، چین همواره بر مواضع خود یعنی حمایت از جهانی شدن اقتصاد و تجارت آزاد پایبند است. لی که‎چیانگ گفت: جهانی شدن به نفع کشورهای سراسر جهان است. با آنکه برخی مسائل مانند عدم تعادل در تقسیم‎بندی در این روند به وجود آمده، این مساله به خود روند جهانی شدن مربوط نمی‎شود و از جمله مشکلاتی است که باید از سر راه برداشته شود. جهانی شدن، صلح و توسعه قابل جدا شدن از یکدیگر نیستند. چین مایل است به اتفاق دیگر کشورهای جهان برای بهبود سازوکار مدیریت جهان تلاش کند.

نخست وزیر چین افزود: چین همواره با سیاست‎های باز با توافقات تجاری صورت گرفته و یا در حال انعقاد برخورد می‎کند و انتظار دارد با دست‌آوردهای موثر همراه باشند. ما از هر اقدامی در راستای تجارت آزاد پشتیبانی می‎کنیم و فعالانه در آن حضور خواهیم یافت. چین به خوبی می‎داند که باید با آغوش باز از فرصت جهانی شدن استفاده کرد و بر چالش‌های آن غلبه کرد.

سال گذشته، چین موفق به جذب 126 میلیارد دلار سرمایه خارجی شد و از این نظر در جایگاه اول کشورهای در حال رشد قرار گرفت. لی که‌چیانگ افزود: چین به صورت جدی روند ساخت مناطق آزاد تجاری آزمایشی را دنبال خواهد کرد. چین امسال با برگزاری مجمع بین‎المللی “یک کمربند، یک راه”، با دیگر کشورهای جهان درباره ساخت مناطق آزاد تجاری و سرمایه‎گذاری به بحث و مشورت خواهد گذاشت که این اقدام نشان از عزم راسخ چین برای گسترش سیاست درهای باز است. 

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی