صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > اقتصادی > متن

دستآوردهای بزرگ چین در زمینه راه و ترابری

2019-08-06 15:45:09

داده‎های منتشر شده اخیر اداره ملی آمار چین، با گذشت 70 سال از تأسیس جمهوری خلق چین، این کشور در زمینه توسعه تأسیسات زیربنایی به پیشرفت جهشی رسیده و پایه محکمی را برای توسعه پایدار اقتصادی و اجتماعی خود بنا نهاده است. به ویژه آنکه چین در توسعه راه و ترابری به دستآوردهای قابل ملاحظه‌ای رسیده است. طوری که تا پایان سال 2018، مسافت کل راه آهن و راه شوسه این کشور در مقایسه با سال 1949 میلادی به ترتیب 5 برابر و 59 برابر شده است. مسافت طول مسیرهای پروازی نیز نسبت به پایان سال 1950 میلادی 734 برابر شده است.

طبق داده های منتشر شده، تا پایان سال 2018، مسافت کل راه آهن چین به 131 هزار کیلومتر رسید که پنج برابر پایان سال 1949 است و از آن میان مسافت راه آهن سریع السیر 29 هزار کیلومتر است که بیش از 60 درصد مسافت کل راه آهن سریع السیر جهان را شامل می‎شود. مسافت راه شوسه چین نیز به 4 میلیون و 850 هزار کیلومتر رسید که 59 برابر سال 1949 است. مسافت مسیرهای پروازی چین 8 میلیون و 380 هزار کیلومتر است که 734 برابر پایان سال 1950 است.لیو شیائو مینگ معاون وزرات ترافیک و حمل و نقل چین در این مورد گفت: «طی 70 سال گذشته، ما با پشت سر گذاشتن سختی ها، راه توسعه با ویژگی چین برای توسعه حمل و نقل را انتخاب کرده است. به ویژه پس از برگزاری هجدهمین دور کنگره ملی حزب کمونیست چین، ما به کشوری بزرگ در زمینه حمل و نقل تبدیل شده‎ایم و اکنون با گام‎های استوار به سوی تبدیل شدن به یک کشور قوی در زمینه حمل و نقل حرکت می کنیم.»

اکنون فاصله صنعت حمل و نقل چین در مقایسه با سطح درجه یک جهانی بیش از پیش کاهش یافته و در برخی از زمینه ها نیز از سطح پیشرفته جهان فراتر رفته است. برای نمونه، مسافت راه آهن سریع السیر در چین به 29 هزار کلومتر رسید که در مقام اول جهان قرار دارد و مسافت جاده سریع السیر به 140 هزار کیلومتر رسید که نیز در مقام اول جهان قرار دارد.

"هو سی جی" استاد دانشکده ترافیک و حمل و نقل دانشگاه جیائو تونپ پکن که بیش از 80 سال سن دارد و روند توسعه صنعت حمل و نقل چین را در 70 سال گذشته به چشم خود دیده است. او می‎گوید، سرمایه گذاری و ساخت تاسیسات زیربنایی یک نیروی محرکه برای رشد با ثبات اقتصاد چین تبدیل شده است. وی گفت: «اولا، صنعت حمل و نقل جزو تاسیسات زیربنایی است و به سرمایه گذاری عظیمی نیاز دارد و این امر باعث می شود که کشور سرمایه گذاری در این زمینه را افزایش دهد.ثانیا، قبل از اجرای سیاست اصلاحات و درهای باز، ساخت شبکه جاده ها متعادل نبود و اکثریت کارهای ساخت در شرق کشور صورت گرفت و مناطق مرکزی و غربی بسیار کم مورد توجه بود. اکنون ما با بهسازی تقسیم بندی حمل و نقل، به توسعه متعادل اجتماعی و اقتصادی کشور کمک می کنیم. »

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی