صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > اقتصادی > متن

حفظ ثبات و کیفیت و نشان دادن پتانسیل تجارت خارجی چین

2019-09-19 14:11:00

تحلیلگر رسانه‎های گروهی چین روز 18 شهریور (9 سپتامبر) با انتشار مقاله‌ای تحت عنوان«حفظ ثبات و کیفیت و نشان دادن پتانسیل تجارت خارجی چین» نوشت: در هشت ماه اول سال جاری، مبلغ کل کالاهای وارداتی و صادراتی چین به 2013 میلیارد یوان رسیده که در مقایسه با دوران مشابه سال گذشته 3.6درصد افزایش یافته است. این امر نشان داده است که وضعیت اساسی اقتصاد چین که در مدت طولانی رو به توسعه خوب حرکت می کند، تغییری نکرده و ضمن حفظ ثبات و ارتقای کیفیت خود، پتانسیل عظیم در رشد مداوم نیز دارد. چین با پایبندی بر سیاست درهای باز نیروی محرکه قوی را برای رشد تجارت خارجی چین فراهم آورده است.

در عین حال، نیروی محرکه داخلی موسسات چین نیز بطور مداوم تقویت یافته و پایه‎ای محکم برای تجارت خارجی ایجاد کرده است. با توجه به عناصر نامعین در محیط خارجی، ثبات و ارتقای کیفیت تجارت خارجی چین برای تسریع نوآوری علمی و فنی موسسات و ارتقای ارزش کالاها و درصد تولیدات کاری و تقویت توانایی مقابله با خطرات اقتصادی بسیار مفید است. حتی با وجود بدتر شدن محیط خارجی، اقتصاد چین توان آن را دارد که سختی ها را طی کرده و با کیفیت بالا پیشرفت کند.

آمار اداره ارزهای خارجی چین نشان می دهد ذخیره ارزی کشور تا آخر ماه اوت به 3 هزار و 107 میلیارد و 200 میلیون دلار رسیده که در مقایسه با ماه پیش از آن افزایش 0.1 درصدی و نسبت به اول سال جاری افزایش 1.1 درصدی یافته است.

اداره ارزهای چین افزایش بهای اوراق قرضه کشورها را دلیل اصلی افزایش ذخیره ارزی کشور عنوان کرد و توضیح داد اوراق قرضه بخش قابل ملاحظه ای از ذخیره ارزی کشور را تشکیل می دهد و افزایش بهای آنها بر ارزش ذخیره ارزی تاثیر چشمیگری دارد.

موسسات به نوعی چهره اقتصادی کشورها هستند. موسسات چینی نیز در روند توسعۀ پررونق خود شاهد تقویت و استحکام اقتصاد کشور بوده اند. علیرغم افزایش عناصر مبهم در محیطهای داخلی و خارجی برای اقتصاد کشور، موسسات چین همچنان بر مسیر خود پایبند بوده اند و با پرکاری و انعطافپذیری، در میان نشیب و فرازها پیشرفت می کنند.

فهرست سالانه 500 موسسه برتر چین که اخیراً منتشر شد نشان می دهد تعداد بیشتری از شرکتهای موضوع این فهرست وارد حلقه های بالادست زنجیره صنعتی شده اند.

این گرایش پویای شرکتهای چینی که در میان اوضاع وخیم اقتصادی دنیا شکل گرفته، ناشی از عزم راسخ کشور برای تعمیق اصلاحات و بازتر کردن درهای خود رو به خارج و پایبندی بر نوآوری و تبدیل نوآوری به محرک رشد اقتصادی بوده است.

بر اساس آمار اداره کل گمرک چین، در هشت ماه اول امسال، ارزش کل واردات و صادرات تجارت خارجی چین 20 هزار130 میلیارد یوان بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 3.6 درصد افزایش داشت. از این میان واردات و صادرات شرکتهای خصوصی کشور 8490 هزار میلیارد یوان بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 11.2 درصد رشد داشته و این رقم از سرعت رشد کلی تجارت خارجی چین 7.6 درصد بیشتر بوده است و شرکتهای خصوصی با پشت سر گذاشتن شرکتهای سرمایه گذاری خارجی به بزرگترین واحد تجارت خارجی چین تبدیل شده اند.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی