صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

نیاز تماشاگران اروپایی به سینمای چین

2016-02-19 21:30:28 CRI

به دنبال توسعه صنعت سینمای چین، بیشتر فیلم های این کشور به خارج از کشور راه یافته و داستان چین را برای جهانیان روایت می کنند. وتر نول سرپرست بازار فیلم اروپا روز 18فوریه در مصاحبه با رسانه های چین گفت: تماشاگران اروپایی تقاضای دیدن فیلم چینی دارند، فیلم سازان چینی که مایلند به بازار اروپا راه یابند باید با محافل سینمایی اروپا بیشتر در تعامل باشند و فیلم های چینی را هدفمند ترویج کنند.

بازار فیلم اروپا یکی از نمایشگاه های اصلی فیلم اروپا به شمار می رود و هرسال همزمان با جشنواره بین المللی فیلم برلین برگزار می شود.

وتر نول گفت: به دنبال ارتقای قدرت سیاسی و اقتصادی چین، علاقه اروپاییان به ابعاد اجتماعی و فرهنگی چین نیز افزایش یافته و به دین سبب تقاضای آنان به فیلم چینی نیز بیشتر شده است. به نظر وی، فیلم سازان چینی نیز آرزوی توسعه در خارج از کشور را دارند و در سال های اخیر حضور چین در جشنواره بین المللی فیلم برلین پی در پی افزایش یافته است.


国际在线

امتیاز ویدیو ها

تقویم

معرفی

غذای خوشمزه شین جیانگ

منطقه خودمختار اویغورنشین شین جیانگ واقع در شمال غربی چین است. 47 قومیت در این منطقه با مسالمت در کنار یکدیگر زندگی می کنند. عادات و رسوم گوناگون قومیت های مختلف، فرهنگی متنوع را در این منطقه پدیدار ساخته است.


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی