صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

وزیر خارجه چین: پایبندی بر اصول چین واحد روند اساسی جهان است

2017-01-12 09:38:38 国际在线

به گزارش رادیو بین المللی چین، وانگ ای وزیر خارجه چین روز چهارشنبه 11 ژانویه (22 دی) در نشست مطبوعاتی مشترک با جفری اونی‌ایما همتای نیجریه‌‌ای خود در ابوجا، از پایداری نیجریه بر اصول چین واحد و انجام اقدامات قاطعانه برای حل مسایل به جا مانده و تاثیرگذاری بر اعتماد متقابل سیاسی دو کشور قدردانی کرد و گفت: پایبندی بر اصول چین واحد به روند اساسی جهان تبدیل شده‌است.

وزیر خارجه چین خاطر نشان کرد: من و آقای اونی ایما به تازگی به نمایندگی از دولت دو کشور، بیانیه مشترکی درباره پایبندی بر اصول چین واحد امضا کرده‌ایم. در این بیانیه، نیجریه تایید می کند که جزیره تایوان سرزمین جدا نشدنی چین است و سیاست چین واحد محوریت روابط راهبردی و مشارکتی نیجریه و چین محسوب می شود. نیجریه به طور روشن تعهد می کند هیچ مبادله رسمی با تایوان انجام نخواهد داد و از تمام تلاش‌های چین برای حفظ تمامیت کشور پشتیبانی می کند.

این مقام چینی در ادامه افزود: این تصمیم سیاسی نیجریه در راستای منافع اصلی دولت و ملت این کشور بوده و همچنان با قوانین بین المللی، اصول منشور سازمان ملل و روند اساسی کنونی جهان مبنی بر تایید چین واحد سازگار است. چین این رفتار نیجریه را عالی ارزیابی کرده و آن را نشان دهنده پایبندی بر اصول چین واحد می داند که به روند اساسی جهان تبدیل شده ‌است. چین در آخر، وحدت ملی را تحقق خواهد بخشید و هیچ کس نمی تواند از این روند جلوگیری کند.


امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی