صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

چین: برای ارتقای روابط اقتصادی دو جانبه چین و سوییس تلاش می کنیم

2017-01-12 15:31:54 国际在线

شی جین‌پنگ رییس جمهوری خلق چین از روز 15 تا 18 ژانویه به طور رسمی از سوییس دیدار می کند و ضمن شرکت در نشست سالانه مجمع اقتصاد جهان(داووس) سال 2017، از سازمان‌های بین المللی سویس نیز بازدید خواهد کرد.

سون جی‌ون سخنگوی وزارت بازرگانی چین روز پنج‌شنبه 12 ژانویه (23 دی) در نشست خبری هفتگی این وزارتخانه اعلام کرد: همکاری اقتصادی و بازرگانی چین و سوییس پایه محکم و دورنمای درخشان و پهناوری دارد و در مرحله بعدی، برای ارتقای روابط اقتصادی و بازرگانی دو جانبه چین و سوییس به سطح بالاتر تلاش می کند.

وی خاطر نشان کرد: رییس جمهوری چین نخستین سفر خود در سال 2017 به خارج از کشور، سوییس را انتخاب کرد که اهمیت رهبران چین به توسعه روابط با سوییس را نشان می‌دهد. روابط اقتصادی و بازرگانی دو کشور چین و سویس پیوسته در حال پیشرفت بوده و میزان تجارت طرفین نیز در حال گسترش است. با توجه به افزایش سرعت سرمایه‌گذاری متقابل و همکاری مالی نزدیک، الگوی جدیدی در همکاری اقتصادی و بازرگانی چین و سوییس بر اساس برتری مکمل و ویژگی منحصر به فرد در منافع مشترک ایجاد کرده‌اند. به ویژه، توافقنامه تجارت آزاد چین و سوییس که در جولای سال 2014 اجرا شد، عنصر قدرتمندی برای بازرگانی دو جانبه به شمار می‌رودت.

این مقام چینی در ادامه افزود: باید نیروی بالقوه‌ای برای همکاری دو کشور در زمینه‌های داروسازی، بیوشیمی، ساخت ماشین آلات و ساعت‌ها، صرفه‌جویی از انرژی و حفاظت از محیط زیست، خدمات مالی و گردشگری استخراج کرد تا نیروی بالقوه بازار و تقاضای اصلاحات اقتصادی چین با برتری فنی و نوآوری سوییس سازگار شود و روابط اقتصادی و بازرگانی دو طرف به سطح بالاتری ارتقا یابد.



امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی