صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

تقدیر رییس جمهوری فرانسه از دست آوردهای همکاری فرانسه و چین در سال گذشته

2017-02-09 11:23:41 国际在线

فرانسوا اولاند رییس جمهوری فرانسه 8 فوریه، برابر با 20 بهمن در ضیافت عید بهار کشورهای آسیایی مانند چین در کاخ الیزه گفت: برای دو کشور فرانسه و چین، سال 2016 سالی بزرگ است و همکاری دو کشور دست آوردهای زیادی حاصل کرد.

در گفت: سال 2016 همکاری دو کشور در زمینه انرژی غیر نظامی به ویژه در طرح نیروگاه هسته ای "Hinkley Point C" پیشرفتهای مهمی را به دست آورده است. به علاوه، در سالهای اخیر، تبادلات انسانی بین دو کشور نیز افزایش یافته و تعداد چینیان که ویزای فرانسه را دریافت کردند، نسبت به سالهای پیش به طور چشمگیری افزایش یافت و دانشجویان چینی که در فرانسه تحصیل می کنند، به 35 هزار نفر رسید.

وی همچنین ضمن تقدیر از نقش چین در مسایل بین المللی مهم، گفت: سخنرانی رهبران چین در مجمع دائووس در اوائل سال جاری به طور قوی از اصل تجارت آزادانه دفاع کرده است و فرانسه نیز با حمایت گرایی تجاری مخالف است.

وی افزود: چین در مقابله با تغییرات اقلیمی نقش بسیار مهم برای امضای توافقنامه تغییرات اقلیمی پاریس ایفا کرده است. بیانیه مشترک رهبران چین و فرانسه درباره تغییرات اقلیمی که پیش از برگزاری نشست تغییرات اقلیمی پاریس امضا شد، پایه ای برای موفقیت مذاکرات اقلیمی پاریس ایجاد کرده است.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی