صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

کشف فسیل 82 گونه دایناسور در چین

2017-02-14 20:05:18

دانشمندان و باستان شناسان چینی موفق به کشف بزرگترین گونه‌های مختلف از فسیل دایناسورها در استان «جه جیانگ» در شرق این کشور شدند.

به گزارش ایرنا، باستان شناسان چینی نزدیک به شش سال بود که بر روی این طرح اکتشافی در مکانی که به شهرک دایناسورها (پارک ژوراسیک) مشهور است، تحقیق می کردند.


آنها در نهایت اعلام کرده اند که در این شهرک و مکان زیست این حیوان موفق به کشف فسیل دستکم ۸۲ گونه از انواع دایناسورها شده اند.


از سوی دیگر باستان شناسان چینی گفته اند که این کشف شامل یافتن ۲۵ گونه از تخم های دایناسورها و نزدیک به شش گونه از دایناسورهای مختلف دیگر نیز می باشد.


دانشمندان چینی بین سال های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۳ میلادی روی این طرح و اکتشافات کار می کردند و وزارت زمین و منابع چین به همین دلیل، دومین جایزه ویژه این وزارتخانه را امسال به این تیم تحقیقاتی داده است.


باستان شناسان چینی بر اساس گزارش روز سه شنبه تارنمای «یی سی» چین فعالیت خود در این طرح را در زمینی به مساحت 11 هزار کیلومتر مربع در استان شرقی کشور انجام می دادند.


تحقیقات گسترده با استفاده از تجهیزات و فنون پیشرفته توسط دانشمندان این کشور باعث شد تا مشخص شود که این دایناسورها متعلق به دوره زمین شناسی «کرتاسه» هستند.


دوره کرتاسه بعد از« تریاس» و «ژوراسیک» سومین دوره دوران میانه‌زیستی است که در 145.5 تا 65 میلیون سال پیش بود و در واقع 70 میلیون سال به طول انجامید و از این لحاظ طولانی‌ترین دوره در میانه‌زیستی است.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی