صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

دیدار وزیر خارجه چین با موگرینی

2017-02-17 10:11:04 国际在线

دیدار وزیر خارجه چین با موگرینی

به گزارش خبرگزاری شین هوا، روز 28 بهمن به وقت محلی، وانگ ای وزیر خارجه چین که برای حضور در نشست وزرای خارجه گروه بیست در بن آلمان به سر می برد، با فدریکا موگرینی نماینده ارشد سیاست خارجه و امنیت اتحادیه اروپا ملاقات کرد.

وزیر خارجه چین اعلام کرد: چین قاطعانه از یکپارچگی اروپا پشتیبانی می کند و امیدوار است که اتحادیه اروپا با غلبه بر مشکلات، به توسعه و دستاوردهای جدید برسد. چین و اروپا شرکای راهبردی یکدیگرند و موضع دو طرف در اکثر مسایل بزرگ بین المللی یکسان و یا شبیه است. به این سبب، دو طرف باید با افزایش تبادلات راهبردی، همکاری استراتژیک خود را گسترش دهند.

نماینده ارشد سیاست خارجه و امنیت اتحادیه اروپا نیز خاطر نشان کرد: اروپا سخنرانی شی جین‌پینگ رییس جمهوری خلق چین در مجمع داووس را مهم شمرده و آن را فرصت جدید برای همکاری چین و اروپا دانست. با توجه به اوضاع بین المللی کنونی، تقویت همکاری چین و اروپا در مقایسه با دوران‌پیشین دارای ارزش بیشتر است.اتحادیه اروپا همواره چین را شریک و نه تهدید خود می داند. 

این مقام اروپایی در ادامه افزود: اتحادیه اروپا بر سیاست چین واحد پایبند است و از طریق افزایش درک و فهم متقابل، همکاری دو جانبه را گسترش می دهد و در عین حال، همکاری راهبردی را در زمینه‌هایی مانند توسعه جهان، تغییرات اقلیمی، امور آفریقا، بحران افغانستان و سوریه و مساله شبه جزیره کره، تقویت می بخشد تا پیشرفت روابط چین و اروپا در جهت صحیح سوق یابد. اتحادیه اروپا بر اجرای تعهد خود مبنی بر ماده پانزدهم توافق نامه ورود چین به سازمان تجارت جهانی تلاش می کند.  


امتیاز ویدیو ها

تقویم

معرفی

غذای خوشمزه شین جیانگ

منطقه خودمختار اویغورنشین شین جیانگ واقع در شمال غربی چین است. 47 قومیت در این منطقه با مسالمت در کنار یکدیگر زندگی می کنند. عادات و رسوم گوناگون قومیت های مختلف، فرهنگی متنوع را در این منطقه پدیدار ساخته است.


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی