صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

دیدار وزرای امور خارجه چین، روسیه و بریتانیا

2017-02-17 10:44:53 国际在线

دیدار وزرای امور خارجه چین، روسیه و بریتانیاوانگ یی وزیر امور خارجه چین که در برن آلمان در نشست وزیران امور خارجه گروه بیست شرکت دارد، 16 فوریه برابر با 28 بهمن با وزیران امور خارجه روسیه و بریتانیا دیدار کرد.

دیدار وزرای امور خارجه چین، روسیه و بریتانیا

وانگ یی گفت: با توجه به پیچیدگی اوضاع بین المللی و منطقه ای، چین و روسیه به عنوان شرکای مشارکت راهبردی همه جانبه، باید همچنان قاطعانه از همدیگر پشتیبانی کرده و همچنان همکاری همه جانبه را عمیق تر ساخته و در ثبیت راهبردی امور بین المللی نقش داشته باشند. در مرحله بعد، چین مایل است ضمن ادامه تبادلات با رهبران روسیه، همکاری دو کشور در اتصال یک کمربند یک راه و ساخت اتحادیه اقتصاد اروپا و آسیا را افزایش داده و تبادلات در مسایل مهم بین المللی و منطقه ای را تقویت بخشیده و قاطعانه روابط مشارکت راهبردی همه جانبه دو طرف را توسعه داده و به طور مشترک با چالش های جهانی مقابله کنند.

وانگ یی در دیدار با همتای بریتانیایی خود گفت: سال گذشته، شی جین پینگ رییس جمهوری چین و نخست وزیر بریتانیا در نخستین دیدار در حاشیه نشست سران گروه بیست در شهر هانگ جو چین، بار دیگر بر "دوران طلایی" روابط چین و بریتانیا تاکید کرد.  امسال مصادف با چهل و پنجمین سالگرد ایجاد روابط دیپلماسی چین و بریتانیا است. چین مایل است به اتفاق بریتانیا ضمن افزایش تبادلات مقامات بلندپایه، جهت اصلی "دوران طلایی" را هدایت کرده و روابط مشارکت راهبردی همه جانبه دو کشور را توسعه بخشد. 


امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی