صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

دیدار وزرای امور خارجه چین، روسیه و بریتانیا

2017-02-17 10:44:53 国际在线

دیدار وزرای امور خارجه چین، روسیه و بریتانیاوانگ یی وزیر امور خارجه چین که در برن آلمان در نشست وزیران امور خارجه گروه بیست شرکت دارد، 16 فوریه برابر با 28 بهمن با وزیران امور خارجه روسیه و بریتانیا دیدار کرد.

دیدار وزرای امور خارجه چین، روسیه و بریتانیا

وانگ یی گفت: با توجه به پیچیدگی اوضاع بین المللی و منطقه ای، چین و روسیه به عنوان شرکای مشارکت راهبردی همه جانبه، باید همچنان قاطعانه از همدیگر پشتیبانی کرده و همچنان همکاری همه جانبه را عمیق تر ساخته و در ثبیت راهبردی امور بین المللی نقش داشته باشند. در مرحله بعد، چین مایل است ضمن ادامه تبادلات با رهبران روسیه، همکاری دو کشور در اتصال یک کمربند یک راه و ساخت اتحادیه اقتصاد اروپا و آسیا را افزایش داده و تبادلات در مسایل مهم بین المللی و منطقه ای را تقویت بخشیده و قاطعانه روابط مشارکت راهبردی همه جانبه دو طرف را توسعه داده و به طور مشترک با چالش های جهانی مقابله کنند.

وانگ یی در دیدار با همتای بریتانیایی خود گفت: سال گذشته، شی جین پینگ رییس جمهوری چین و نخست وزیر بریتانیا در نخستین دیدار در حاشیه نشست سران گروه بیست در شهر هانگ جو چین، بار دیگر بر "دوران طلایی" روابط چین و بریتانیا تاکید کرد.  امسال مصادف با چهل و پنجمین سالگرد ایجاد روابط دیپلماسی چین و بریتانیا است. چین مایل است به اتفاق بریتانیا ضمن افزایش تبادلات مقامات بلندپایه، جهت اصلی "دوران طلایی" را هدایت کرده و روابط مشارکت راهبردی همه جانبه دو کشور را توسعه بخشد. 


امتیاز ویدیو ها

تقویم

معرفی

غذای خوشمزه شین جیانگ

منطقه خودمختار اویغورنشین شین جیانگ واقع در شمال غربی چین است. 47 قومیت در این منطقه با مسالمت در کنار یکدیگر زندگی می کنند. عادات و رسوم گوناگون قومیت های مختلف، فرهنگی متنوع را در این منطقه پدیدار ساخته است.


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی