صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

دیدار شی جین‌پینگ با وزیر خارجه آمریکا

2017-03-19 19:01:05

شی جین‌پینگ رییس جمهوری خلق چین 29 اسفند در پکن با رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا دیدار کرد.

رییس جمهور چین با تاکید بر فرصت کنونی برای توسعه روابط دوجانبه گفت: تا کنون گفت‎وگوها و مکاتباتی را با آقای دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا انجام داده‌ام و از این به بعد نیز این ارتباط خوب را ادامه می‌دهیم. دو کشور می‎توانند شرکایی خوب برای یکدیگر باشند. در صورت تأمین حداکثر منافع مشترک دو کشور، روابط دوجانبه می‎تواند در جهتی درست پیشرفت کند. امیدوارم با توجه به توافقات حاصل شده با آقای دونالد ترامپ، ارتباطات میان مقامات بلندپایه دو کشور و همکاری‌های دو کشور در مسایل دوجانبه، منطقه‌ای و جهانی افزایش یافته و مسایل حساس میان دو کشور نیز تحت کنترل قرار گیرد و روابط دو کشور از مبدا جدیدی پیشرفت کند.

شی جین‎پینگ تاکید کرد: روابط چین و آمریکا برای این دو کشور و حتی جهان مهم است. دو کشور باید در مقابل تاریخ و نسل‌های آینده مسئولیت‌شناس باشند و توسعه روابط خود را در جهتی درست هدایت کنند. دو کشور باید اعتماد راهبردی و شناخت متقابل را افزایش دهند. منافع مشترک دو کشور خیلی بیشتر از اختلافات آن‎ها است و از این رو، همکاری یگانه گزینه برای آن‎ها به حساب می‎آید. چین و آمریکا باید نگاهی آینده‌نگرانه و راهبردی به روابط دوجانبه داشته باشند و به گسترش و تحقق همکاری‌های برد-برد بیاندیشند. آن‌ها همچنین باید ارتباطات و هماهنگی در مسایل حساس منطقه‌ای را افزایش داده و به منافع محوری و نگرانی‌های طرف متقابل توجه نشان دهند.

رکس تیلرسون نیز ضمن رساندن سلام رییس جمهور آمریکا به شین جین‎پینگ گفت دونالد ترامپ نیز به داشتن ارتباط خوب با شی جین‌پینگ بسیار اهمیت می‎دهد و در انتظار دیدار زودهنگام با آقای شی جین پینگ است. او تاکید کرد آمریکا در روابط خود با چین بر اصول احترام متقابل، همکاری برد-برد و عدم رویارویی پایبند است.


دیدار شی جین‌پینگ با وزیر خارجه آمریکا

دیدار شی جین‌پینگ با وزیر خارجه آمریکا

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی