صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

دیدار شی جین‌پینگ با وزیر خارجه آمریکا

2017-03-19 19:01:05

شی جین‌پینگ رییس جمهوری خلق چین 29 اسفند در پکن با رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا دیدار کرد.

رییس جمهور چین با تاکید بر فرصت کنونی برای توسعه روابط دوجانبه گفت: تا کنون گفت‎وگوها و مکاتباتی را با آقای دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا انجام داده‌ام و از این به بعد نیز این ارتباط خوب را ادامه می‌دهیم. دو کشور می‎توانند شرکایی خوب برای یکدیگر باشند. در صورت تأمین حداکثر منافع مشترک دو کشور، روابط دوجانبه می‎تواند در جهتی درست پیشرفت کند. امیدوارم با توجه به توافقات حاصل شده با آقای دونالد ترامپ، ارتباطات میان مقامات بلندپایه دو کشور و همکاری‌های دو کشور در مسایل دوجانبه، منطقه‌ای و جهانی افزایش یافته و مسایل حساس میان دو کشور نیز تحت کنترل قرار گیرد و روابط دو کشور از مبدا جدیدی پیشرفت کند.

شی جین‎پینگ تاکید کرد: روابط چین و آمریکا برای این دو کشور و حتی جهان مهم است. دو کشور باید در مقابل تاریخ و نسل‌های آینده مسئولیت‌شناس باشند و توسعه روابط خود را در جهتی درست هدایت کنند. دو کشور باید اعتماد راهبردی و شناخت متقابل را افزایش دهند. منافع مشترک دو کشور خیلی بیشتر از اختلافات آن‎ها است و از این رو، همکاری یگانه گزینه برای آن‎ها به حساب می‎آید. چین و آمریکا باید نگاهی آینده‌نگرانه و راهبردی به روابط دوجانبه داشته باشند و به گسترش و تحقق همکاری‌های برد-برد بیاندیشند. آن‌ها همچنین باید ارتباطات و هماهنگی در مسایل حساس منطقه‌ای را افزایش داده و به منافع محوری و نگرانی‌های طرف متقابل توجه نشان دهند.

رکس تیلرسون نیز ضمن رساندن سلام رییس جمهور آمریکا به شین جین‎پینگ گفت دونالد ترامپ نیز به داشتن ارتباط خوب با شی جین‌پینگ بسیار اهمیت می‎دهد و در انتظار دیدار زودهنگام با آقای شی جین پینگ است. او تاکید کرد آمریکا در روابط خود با چین بر اصول احترام متقابل، همکاری برد-برد و عدم رویارویی پایبند است.


دیدار شی جین‌پینگ با وزیر خارجه آمریکا

دیدار شی جین‌پینگ با وزیر خارجه آمریکا

امتیاز ویدیو ها

تقویم

معرفی

غذای خوشمزه شین جیانگ

منطقه خودمختار اویغورنشین شین جیانگ واقع در شمال غربی چین است. 47 قومیت در این منطقه با مسالمت در کنار یکدیگر زندگی می کنند. عادات و رسوم گوناگون قومیت های مختلف، فرهنگی متنوع را در این منطقه پدیدار ساخته است.


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی