صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

عدم انتخاب چین به عنوان کشور کنترل‌کننده نرخ ارز از سوی دولت ترامپ

2017-04-15 19:52:19 国际在线

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز جمعه 14 آوریل (25 فروردین) با انتشار گزارش سیاست‎های اقتصادی و ارزی بین‌المللی اعلام کرد: شرکای عمده تجاری آمریکا از جمله چین اقدام به کنترل نرخ ارز و به تبع آن کسب مزایای ناعادلانه تجاری نکرده‎اند. با این حال، آمریکا شش کشور از جمله چین، ژاپن، آلمان و کره جنوبی را در فهرست تحت نظارت در زمینه کنترل نرخ ارز قرار می‎دهد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا بر این باور است که هدف از دخالت‎های اخیر دولت چین در بازار ارز، جلوگیری از کاهش شدید ارزش یوان و پرهیز از تأثیرات منفی آن در اقتصاد آمریکا، چین و نقاط دیگر جهان است. وزارت خزانه‌داری آمریکا همچنان به سیاست و اقدامات تجاری و ارزی چین به ویژه کاهش روابط تجاری آمریکا با چین توجه نشان می‎دهد و امیدوار است چین سیاست و مدیریت ارزی خود را شفاف سازد.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا چندی پیش در گفت‌وگو با روزنامه وال استریت ژورنال عنوان کرده بود که چین اقدام به کنترل نرخ ارز نکرده است و موضع قبلی خود در انتخابات ریاست جمهوری را تغییر داد. صندوق بین‎المللی پول نیز با انجام تحقیقاتی اعلام کرده بود که چین در دو سال گذشته، نرخ ارز را کنترل نکرده و اتهامات وارد شده به چین در این راستا حقیقت ندارد.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی