صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

بر گزاری مجمع همکاری‎های سینمایی بین‎‏المللی چین در پکن

2017-04-18 19:18:08 国际在线

بر گزاری مجمع همکاری‎های سینمایی بین‎‏المللی چین در پکن

روز دوشنبه 17 آوریل (28 فروردین) مجمع همکار‎ی‎های بین‎المللی سینمایی چین در پکن بر گزار شد. در این مجمع به عنوان یکی از بخش‌های مهم از هفتمین جشنواره بین‎المللی فیلم پکن، از کارشناسان شناخته شده داخلی و خارجی دعوت شده بود تا درباره شرایط بازار سینما و شیوه‎های فیلم‌سازی به بحث و تبادل نظر بپردازند و به این ترتیب با گسترش همکاری‎های بین‎المللی باعث افزایش شناخت سایر کشورها نسبت به سینمای چین شوند.

لی گوا‌چی، معاون  بخش فیلم اداره کل مطبوعات، چاپ و نشر، رادیو، سینما و تلویزیون ملی چین در بخشی از سخنرانی خود در این نشست گفت: در سال‌های اخیر، صنعت سینمای چین به خوبی پیشرفت کرده‌ و اکنون چین به دومین بازار سینمایی بزرگ جهان تبدیل شده‌است و با در اختیار داشتن بیش از 43 هزار سالن سینما در جهان از این نظر در رتبه‎ی نخست جهان قرار دارد. همکاری سینماگران چینی با سینماگران سایر کشورهای جهان نقشی مثبت در روند پیشرفت سریع صنعت سینمای چین ایفا کرده ‌است و تنها در سال 2016، تعداد پروژه‎های سینمایی مشترک چین به 73 فیلم رسیده‌ است و حدود یک دهم از مجموع تمام فیلم‌های ساخته شده در چین را به خود اختصاص داده‌ است.

بر گزاری مجمع همکاری‎های سینمایی بین‎‏المللی چین در پکن

کریستوفر دود، رییس انجمن فیلم آمریکا نیز  به این نکته اشاره کرد که در سال 2016، تعداد تماشاگران فیلم در چین به 1.4 میلیارد نفر رسیدند که بیشتر از مجموع تماشاگران در دو کشور آمریکا و کانادا است. در طول سال گذشته‎ میلادی میزان درآمد گیشه‎ی سینمای چین به 6.6 میلیارد دلار رسید که 3.7 در صد رشد داشته است. رییس انجمن فیلم آمریکا به طور کامل نقش مهم تولید مشترک در رشد درآمدها را تایید کرد و گفت باور دارد داستان رشد درآمد سینمای چین در سال 2017 نیز ادامه پیدا خواهد کرد. 


امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی