صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

تاکید رییس جمهوری چین بر توسعه اقتصاد در منطقه ساحلی و احیای راه ابریشم دریایی

2017-04-20 17:33:08 国际在线

شی جین پینگ رییس جمهوری چین چندی پیش از شهر "بی های" منطقه خودمختار "جوان گوانگ شی" بازدید کرد و در جریان این سفر بر توسعه اقتصاد منطقه ساحلی و احیای جاده ابریشم دریایی تاکید کرد. شهر بی های شهر ساحلی در جنوب شرقی چین و گذرگاهی مهم برای اتصال چین به آسیای جنوب شرقی از راه دریایی به شمار می رود. این شهر با مساحت بیش از 3 هزار کیلومتر مربع، بیش از یک میلیون و 700 هزار نفر جمعیت دارد.

شی جین پینگ در این سفر خود در ابتدا از نمایشگاه آثار باستانی راه ابریشم دریایی در موزه فرهنگ سلسله هان بخش "هه پو" شهر بی های بازدید کرد. آثار باستانی که در این موزه به نمایش گذاشته شده، تاریخ آغاز راه‌اندازی راه دریایی ابریشم را نشان می دهد.

براساس مدارک تاریخی، بخش هه پو نخستین بندر در نقطه آغاز راه ابریشم دریایی به شمار می رفت و نیز گذرگاهی مهم بین جاده ابریشم زمینی و راه ابریشم دریایی و نیز دروازه مهم سلسله هان برای تعامل با خارج بود و از جایگاهی مهم برخوردار بود.

پس از بازدید از این موزه، شی جین پینگ ریس جمهوری خلق چین از اسکله بندر "تیه شان" که در حال ساخت و ساز است بازدید کرده و از وضعیت ساخت و ساز این بندر و منطقه خلیه شمالی استان گوان شی آگاه شد. رییس جمهوری خلق چین گفت: بندر تیه شان از موقعیت برجسته جغرافیایی برخوردار بوده و دورنمای توسعه آن بسیار درخشان است. وی گفت: "این بندر در توسعه استان گوان شی و پیشرفت اقتصاد منطقه نقش بسیار مهم ایفا خواهد کرد. بنابراین باید این بندر و همچنین تمامی زیرساخت‌ها در خلیج شمالی را ایجاد کرد. زیرساخت‌ها برای رشد اقتصاد منطقه ساحلی بسیار مهم است. در این منطقه برای توسعه اقتصادی باید ابتدا به ایجاد زیرساخت‌ها پرداخت.

شی جین پینگ همزمان در بازدید، با خدمه بندر نیز صمیمانه گفت‌وگو کرد و گفت: موزه فرهنگ سلسله هان بخش هه پو و بندر تیه شان هر دو با راهبرد کمربند و جاده ارتباط نزدیک دارد. دریای شمالی در تاریخ راه ابریشم دریایی آب بسیار مهمی بود و در عصر امروز، ما باید در این منطقه فصل جدید درباره راه ابریشم دریایی ایجاد کنیم.

رییس جمهوری خلق چین در این باره افزود: "پس از ارایه طرح یک کمربند- یک جاده در 3 سال گذشته، این طرح مورد استقبال و واکنش مثبت جامعه جهانی قرار گرفت. در ماه مه، ما مجمع عالی بین المللی یک کمربند- یک جاده را برگزار می کنیم و رهبران از بیش از 20 کشور و سیاستمداران بسیاری کشورها در آن شرکت می کنند. این نشان می دهد که اجرای طرح کمربند و جاده خواست مشترک مردم است. هدف ما از اجرای این طرح نیز پیشبرد درهای باز و عمرانی کشور در چارچوب این طرح و تحقق هدف صدساله کشور است. ما باید به طور مشترک در این راستا تلاش کنیم و امیدواریم با همکاری آرمان ملت چین را تحقق بخشیم."

رییس جمهوری خلق چین همچنین از منطقه حفاظت شده طبیعی جنگل خلیج "جین های وان" بازدید کرد. وی در بازدید خود همچنین بر پژوهش و حفاظت گیاهان کمیاب و گرانبها و سازندگی محیط زیست تاکید کرد.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی