صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

سفیر چین در ایران: مجمع عالی همکاری بین‌المللی “یک کمربند - یک جاده” فرصت خوبی برای گسترش همکاری چین و ایران است

2017-05-11 19:15:46 国际在线

پانگ سن سفیر چین در ایران چندی پیش در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار رادیو بین‌المللی چین اعلام کرد: مجمع عالی همکاری بین‌المللی "یک کمربند - یک جاده" برای گسترش همکاری اقتصادی و تجاری چین و ایران فرصتی خوب است.

سفیر چین در ایران با بیان آنکه ایران کشور مهمی در مسیر یک کمربند - یک جاده است گفت: پس از ارایه طرح یک کمربند - یک جاده در بیش از 3 سال گذشته، محافل مختلف ایران این طرح را مثبت ارزیابی کرده و بر تمایل به مشارکت در این طرح تأکید کردند. وی افزود: به علت انتخابات ریاست جمهوری، رییس جمهوری ایران نمی‌تواند در این نشست حضور یابد، اما دولت ایران همچنان هیاتی عالی رتبه به سرپرستی وزیر اقتصاد و دارایی را برای شرکت در این نشست فرستاده است. وی گفت: مقامات ایران در دیدار با وی ابراز امیدواری کردند که ضمن رایزنی با چین درباره موضوع اصلی نشست یاد شده، خواستار تبادل نظر درباره تقویت همکاری اقتصادی و تجاری دو کشور هستند.

پانگ سن در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آنکه همکاری اقتصادی و تجاری یکی از پایه‌های اصلی روابط دو کشور است، گفت: در چند سال گذشته، چین شریک اول تجاری ایران بوده است. برگزاری مجمع عالی همکاری بین‌المللی یک کمربند یک جاده فرصتی خوب برای گسترش همکاری اقتصادی و تجاری دو طرف است. نهادهای مربوطه‎ی دو کشور در این نشست درباره چگونگی گسترش روابط اقتصادی و تجاری با یکدیگر تبادل نظر خواهند کرد. سفیر چین در ایران همچنین ابراز اطمینان کرد که دو کشور در این نشست درباره همکاری اقتصادی و تجاری در چارچوب یک کمربند-یک جاده به تفاهم خواهند رسید.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی