صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

سفیر پیشین چین در ایران: ایران نقش خاصی در اجرای پیشنهاد یک کمربند-یک جاده ایفا خواهد کرد

2017-05-12 10:09:58 国际在线

سفیر پیشین چین در ایران: ایران نقش خاصی در اجرای پیشنهاد یک کمربند-یک جاده ایفا خواهد کرد

هوا لی مینگ سفیر پیشین چین در ایران و ایران‌شناس معروف چین اخیرا در گفتگو با رادیو بین المللی چین گفت ایران کشور مهمی مشمول پیشنهاد یک کمربند - یک جاده است و همکاری آن با چین در چارچوب این پیشنهاد نیز فرصت‌های جدیدی برای توسعه اقتصادی و اجتماعی هر دو کشور فراهم می آورد و ایران نیز با اتکا به مزایای خاص خود نقش خاصی در اجرای پیشنهاد یک کمربند - یک جاده ایفا خواهد کرد.

سفیر پیشین چین افزود: کشوری از قبیل ایران که در جایگاه جغرافیایی مهم و جمعیت و منابع فراوان برخوردار است، بی شک می تواند از اجرای پیشنهاد بزرگ یک کمربند - یک جاده بهره زیادی ببرد. اطمینان دارم اجرای این پیشنهاد به توسعه اقتصادی و افزایش رفاه مردم ایران کمک خواهد کرد و ایران نیز در اجرای این پیشنهاد نقش خاصی ایفا خواهد کرد.

آقای هوا لی مینگ با اشاره به آنکه مجمع سران همکاری بین المللی یک کمربند - یک جاده روزهنای 14 و 15 مه در پکن برگزار می شود گفت: در این مجمع طرح‌های اجرایی جدید برای یک کمربند - یک جاده تدوین می شود که می تواند اجرای این پیشنهاد را به پیش سوق دهد. با توجه به آنکه ایران کشوری مهم در مسیر یک کمربند - یک جاده است، برگزاری این مجمع نیز می تواند به توسعه روابط دوجانبه و ایجاد جامعه‌ای با سرنوشت مشترک بین دو کشور کمک زیادی کند.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی