صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

چین همکاری با کشورهای مسیر یک کمربند - یک جاده در سرمایه‌گذاری و تامین مالی را تقویت می کند

2017-05-15 09:12:29 国际在线

رییس بانک مرکزی چین موسوم به نام بانک مرم می گوید کشورش حاضر است تا همکاری با کشورهای مسیر یک کمربند - یک جاده در عرصه‌های سرمایه‌گذاری و تامین مالی را تقویت کند.

جوئو شیائو چوان چهاردهم مه 24 اردیبهشت در جلسه "کمک به تامین مالی" در چارچوب مجمع سران یک کمربند - یک جاده برای همکاری بین المللی گفت تامین مالی یکی از پشتوانه‌های مهم اجرای پیشنهاد یک کمربند - یک جاده بوده و تحقق تامین مالی مستمر مستلزم همکاری تمام کشورهای مسیر یک کمربند - یک جاده و همکاری بین دول و بازارها است.

رییس بانک مرکزی چین با تاکید بر ضرورت استفاده از خدمات تامین مالی برای توسعه (development financing) در تامین مالی برای پروژه‌های یک کمربند - یک جاده گفت: باید برای ارایه خدمات مالی بهتر برای تجارت و سرمایه‌گذاری به شبکه‌سازی بانک‌های تجاری پرداخته و به منظور توسعه فاینانس فراگیر (inclusive finance) ارتباط و اتصال تاسیسات زیربنایی امور مالی را افزایش داده و نقش واحدهای پول متبوع در معاملات یک کمربند - یک جاده را بزرگ‌نمایی کرد.

در جسله فوق، وزارت دارایی چین با برخی کشورها "راهنمای تامین مالی یک کمربند - یک جاده" و با بانک‌های چندجانبه از جمله بانک جهانی، بانک سرمایه‌گذاری آسیا و بانک توسعه اسیا "تفاهم‌نامه تقویت همکاری‌های یک کمربند - یک جاده" را امضاء کرد. بانک مردم چین نیز تفاهم‌نامه‌هایی با سازمان صندوق بین المللی پول و بانک مرکزی چک امضاء کرد.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی