صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

دیدار نخست وزیر چین با دبیر کل سازمان ملل

2017-05-16 09:20:10 国际在线

لی که چیانگ نخست وزیر چین بعد از ظهر دوشنبه 15 مه (25 اردیبهشت) در تالار بزرگ خلق چین و آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل که برای حضور در مجمع عالی همکاری بین المللی "یک کمربند- یک جاده" وارد پکن شده است، دیدار و گفت گو کرد.

نخست وزیر چین اظهار کرد، چین به عنوان کشور بنیادگذار سازمان ملل و عضو دایمی شورای امنیت، همواره به اهداف و اصول "منشور سازمان ملل" پایبند بوده و قاطعانه از قدرت سازمان ملل و شورای امنیت و نقش کلیدی آن در حفاظت از صلح و امنیت جهان و پیشبرد توسعه پشتیبانی می‌کند. چین مایل است از سکوی سازمان ملل نقش خود را به عنوان یک کشور بزرگ در حال رشد مسوولیت شناس، برای عملی شدن برنامه توسعه پایداری سال 2030 و پیشبرد صلح و ثبات و شکوفایی و توسعه جهان تلاش کند.

دبیر کل سازمان ملل در این دیدار اعلام کرد، چین ستون محکم در روند پیشرفت چندجانبه‌گرایی، تجارت آزاد و جهانی شدن بوده و از امور مختلف سازمان ملل از جمله امور حفظ صلح سازمان ملل پشتیبانی محکم دارد. سازمان ملل مایل است با تعمیق همکاری با چین، الحاق کارهای عملی برنامه توسعه پایدار سال 2030 با پیشنهادهای توسعه چین را به پیش سوق داده و در روند پیشبرد توسعه پایدار، صلح و ثبات جهان را تحقق بخشند.


امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی