صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

دیدار رییس جمهوری چین با رییس جمهوری بلاروس

2017-05-16 19:10:20

دیدار رییس جمهوری چین با رییس جمهوری بلاروس

شی جین پینگ رییس جمهوری چین 16 مه در پکن با الکساندر لوکاشنکو رییس جمهوری بلاروس که برای حضور در مجمع سران "یک کمربند- یک جاده" در چین به سر می‌برد، دیدار کرد.

شی جین پینگ خاطر نشان کرد، در ماه سپتامبر سال گذشته، چین و بلاروس روابط مشارکتی راهبردی همه جانبه با اعتماد متقابل و برنده- برنده ایجاد کرده و مرحله جدید توسعه روابط دو کشور را آغاز کردند. دو کشور در مسایل مربوط، منافع کلیدی متقابل و مورد علاقه مشترک را به طور قاطع مورد حمایت قرار دادند.  همکاری‌های عملی گرایش مطلوب داشته و در مسایل بین المللی و منطقه ای هماهنگی نزدیک حفظ می‌شود.

رییس جمهوری چین تاکید کرد، چین، بلاروس را به عنوان شریک همکار مهم در ساختار "یک کمربند-یک جاده" دانسته و مایل است به اتفاق بلاروس، نیروی بالقوه همکاری را یافته و توسعه برندهبرنده را تحقق بخشد. دو کشور باید همکاری‌های اقتصادی و تجاری و سرمایه گذاری را تعمیق بخشیده و به توسعه پایدار تجاری و ساختار پارک صنعتی چین و بلاروس یاری کرده، مبادلات در زمینه‌های انسانی، آموزشی، فرهنگی و گردشگری را نزدیک کرده و به ایجاد مراکز فرهنگی دو طرف یاری کنند.

رییس جمهوری بلاروس در این دیدار به موفقیت بزرگ مجمع سران "یک کمربند-یک جاده" تبریک گفته و اظهار کرد که سخنرانی مهم رییس جمهوری چین مورد توجه عالی جامعه بین المللی قرار گرفت. بلاروس و چین شرکای صمیمی هستند. ظرف 25 سال بعد از برقراری روابط دیپلماتیک دو کشور، همکاری با اعتماد متقابل و دوستانه روز به روز تعمیق می یابد. بلاروس مایل است به اتفاق چین مبادلات و همکاری‌ها با چین در زمینه‌های اقتصادی و تجاری، سرمایه‌گذاری، توانایی تولید، فناوری، انسانی، ورزشی و گردشگری را گسترش داده و از شرکت موسسات چین در ساختار پروژه‌های مهم بلاروس استقبال می‌کند. 


امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی