صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

شخصیت‌های نامدار کشورهای مسیر جاده ابریشم 2017 به چین سفر می کنند

2017-05-19 17:28:16

شخصیت‌های نامدار کشورهای مسیر جاده ابریشم 2017 به چین سفر می کنند

"برنامه سفر شخصیت‌های نامدار کشورهای مسیر جاده ابریشم" 18 می، کلید خورد. 14 شخصیت‌ نامدار و فعال سیاسی، اقتصادی و فرهنگی از کشورهایی مانند افغانستان، مصر، اندونزی، سودان، روسیه و ترکیه در این برنامه شرکت دارند، آن ها با‌ سفر به شهر پکن و منطقه خودگردان شین جیانگ، با یک چین تاریخی و مدرن آشنا می شوند.

این برنامه که تحت عنوان "یک کمربند- یک جاده- عشق به پکن" برگزار می شود، به منظور نشان دادن نتایج پکن در نوآوری علمی و فرهنگی و شرایط چندملیتی منطقه خودگردان شین جیانگ و تبلیغ همکاری اقتصادی و تجاری با کشورهای مسیر یک کمربند- یک جاده و تاکید بر نقش پیشنهاد یک کمربند- یک جاده معرفی شده است.

شیا یو مین، رییس مرکز مناطق آسیای غربی و آفریقا رادیو بین المللی چین در سخنرانی خود در آیین گشایش برنامه فوق اظهار کرد، پس از مطرح شدن پیشنهاد یک کمربند- یک جاده، همکاری‌های چین با کشورها بسیار ثمربخش بوده و این انتظار نیز می رود که با برگزاری برنامه "سفر شخصیت‌های نامدار در جاده ابریشم"، این شخصیت‌ها از زوایا و با روش‌های انحصاری خود، با استفاده از دوربین یا با قلم خود، نقاط قابل ملاحظه و ثمرات جدید چین در توسعه این کشور را بیان کنند.

وی گفت: "رادیو بین المللی چین به عنوان رسانه‌ ملی چین فعال در اطلاع رسانی بین المللی در همکاری‌ها در چارچوب طرح یک کمربند- یک جاده مکلف به ایجاد ارتباطات خارجی و در میان مردم کشورها است. انتظار داریم تا از طریق این برنامه، زوایا و سکوهای بیشتر تاریخ دیرینه، فرهنگ درخشان، نوآوری پرنشاط و همزیستی ملیت‌های شهر پکن به همه دوستان حاضر و از طریق این دوستان به همه کشورهای مسیر یک کمربند- یک جاده معرفی شود.

در این برنامه ده روزه، مهمانان برای آشنایی با دستاوردهای پکن در صنایع فرهنگی، نوآوری علمی و فنی و تلفیق انواع رسانه‌ها، از مرکز نمایش صنایع فرهنگی پکن، منطقه ویژه اقتصادی و فنی پکن و رادیو مردم پکن بازدید می کنند و به منظور آشنایی با فرهنگ و آموزش منطقه خودگردان شین جیانگ، لز فرهنگستان علوم اجتماعی شین جیانگ، دانشگاه شین جیانگ و تآتر ملیت‌های شین جیانگ بازدید خواهند داشت.

حامیت ارسوی، عضو ارشد کمیته عالی رادیو و تلویزیون ترکیه یکی از مهمانان فوق که برای نخستین بار به چین سفر می کند، انتظارات بسیار از این سفر دارد.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی