صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

شخصیت‌های نامدار کشورهای مسیر جاده ابریشم 2017 به چین سفر می کنند

2017-05-19 17:28:16

شخصیت‌های نامدار کشورهای مسیر جاده ابریشم 2017 به چین سفر می کنند

"برنامه سفر شخصیت‌های نامدار کشورهای مسیر جاده ابریشم" 18 می، کلید خورد. 14 شخصیت‌ نامدار و فعال سیاسی، اقتصادی و فرهنگی از کشورهایی مانند افغانستان، مصر، اندونزی، سودان، روسیه و ترکیه در این برنامه شرکت دارند، آن ها با‌ سفر به شهر پکن و منطقه خودگردان شین جیانگ، با یک چین تاریخی و مدرن آشنا می شوند.

این برنامه که تحت عنوان "یک کمربند- یک جاده- عشق به پکن" برگزار می شود، به منظور نشان دادن نتایج پکن در نوآوری علمی و فرهنگی و شرایط چندملیتی منطقه خودگردان شین جیانگ و تبلیغ همکاری اقتصادی و تجاری با کشورهای مسیر یک کمربند- یک جاده و تاکید بر نقش پیشنهاد یک کمربند- یک جاده معرفی شده است.

شیا یو مین، رییس مرکز مناطق آسیای غربی و آفریقا رادیو بین المللی چین در سخنرانی خود در آیین گشایش برنامه فوق اظهار کرد، پس از مطرح شدن پیشنهاد یک کمربند- یک جاده، همکاری‌های چین با کشورها بسیار ثمربخش بوده و این انتظار نیز می رود که با برگزاری برنامه "سفر شخصیت‌های نامدار در جاده ابریشم"، این شخصیت‌ها از زوایا و با روش‌های انحصاری خود، با استفاده از دوربین یا با قلم خود، نقاط قابل ملاحظه و ثمرات جدید چین در توسعه این کشور را بیان کنند.

وی گفت: "رادیو بین المللی چین به عنوان رسانه‌ ملی چین فعال در اطلاع رسانی بین المللی در همکاری‌ها در چارچوب طرح یک کمربند- یک جاده مکلف به ایجاد ارتباطات خارجی و در میان مردم کشورها است. انتظار داریم تا از طریق این برنامه، زوایا و سکوهای بیشتر تاریخ دیرینه، فرهنگ درخشان، نوآوری پرنشاط و همزیستی ملیت‌های شهر پکن به همه دوستان حاضر و از طریق این دوستان به همه کشورهای مسیر یک کمربند- یک جاده معرفی شود.

در این برنامه ده روزه، مهمانان برای آشنایی با دستاوردهای پکن در صنایع فرهنگی، نوآوری علمی و فنی و تلفیق انواع رسانه‌ها، از مرکز نمایش صنایع فرهنگی پکن، منطقه ویژه اقتصادی و فنی پکن و رادیو مردم پکن بازدید می کنند و به منظور آشنایی با فرهنگ و آموزش منطقه خودگردان شین جیانگ، لز فرهنگستان علوم اجتماعی شین جیانگ، دانشگاه شین جیانگ و تآتر ملیت‌های شین جیانگ بازدید خواهند داشت.

حامیت ارسوی، عضو ارشد کمیته عالی رادیو و تلویزیون ترکیه یکی از مهمانان فوق که برای نخستین بار به چین سفر می کند، انتظارات بسیار از این سفر دارد.

امتیاز ویدیو ها

تقویم

معرفی

قصه عروسك ها

عروسك گردان ها، استاد و شاگرد، چنان انگشتان خود را هنرمندانه به چرخش مى آوردند كه تصور مى كردى عروسك ها جان دارند و مى نشستى كه قصه زندگيشان را از زبان خودشان تا به انتها بشنوى!


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی