صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

دیدار وزرای خارجه چین و هند

2017-06-19 11:51:49 国际在线

وانگ یی وزیر خارجه چین دیروز یک شنبه 18 ژوئن (28 خرداد) در پکن با ویجی کومار سینگ، وزیر امور خارجه هند که برای حضور در نشست وزرای خارجه کشورهای بریکس وارد پکن شد، دیدار و گفت و گو کرد.

دیدار وزرای خارجه چین و هند

وانگ یی اظهار کرد، در حال حاضر، روابط چین و هند با توسعه صلح و ثبات رو به روست. چندی پیش، آقای شی جین پینگ رییس جمهوری خلق چین و نارندرا مودی نخست وزیر هند در آستانه با یکدیگر دیدار کرده و دو طرف ضمن افزایش اعتماد سیاسی متقابل، جهت ها برای آینده توسعه روابط دو جانبه را نیز مشخص کردند. چین مایل است همراه هند، ضمن اجماع میان رهبران دو کشور، همکاری‌های سیاسی، اقتصادی، مبادلات انسانی، دفاعی و غیره را نیز تقویت بخشیده و در عین حال، به طور مطلوب مسایل حساس و اختلافات موجود در روابط دو کشور را مدیریت و سامان دهند. وزیر خارجه چین افزود که کشورش از پیوند هند و پاکستان به سازمان همکاری شانگهای استقبال کرده و به عنوان دو کشور بزرگ تاثیر‌گذار، چین مایل است در چارچوب کشورهای بریکس، سازمان همکاری شانگهای و غیره با هند همکاری کند تا به طور مشترک برای حفظ صلح و ثبات منطقه و جهان نقش سازنده ایفا شود.

ویجی کومار سینگ در این دیدار نیز خاطر نشان کرد، هند و چین کشورهای باستانی با تاریخ و تمدن درخشان هستند و هر دو کشورهای در حال رشد به شمار‌ می‌روند. دهلی به توسعه روابط خود با پکن اهمیت داده و مایل است در ابعاد مختلف بیش از پیش با چین هماهنگ بوده و برای حفاظت از منافع کشورهای در حال رشد سهم خود را ادا کند.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی