صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

تاکید نماینده چین در تشکیلات خودگردان فلسطین بر موضع چین در مساله فلسطین

2017-06-19 16:41:10

تاکید نماینده چین در تشکیلات خودگردان فلسطین بر موضع چین در مساله فلسطین

بیستم ژوئن برابر با روز جهانی پناهندگان است. لازم به ذکر است تعداد پناهندگان فلسطین در سراسر جهان به پنج میلیون نفر رسیده است. رادیو بین المللی چین اخیرا گفت و گویی با چن شین جونگ نماینده چین در تشکیلات خودگردان فلسطین در این زمینه، انجام داد. وی نیز کمک‌های چین به پناهندگان فلسطین و موضع چین در مساله فلسطین را بار دیگر تشریح کرد.

چن شین جونگ ابتدا به کمک‌های چین به پناهندگان فلسطین اشاره کرد و گفت چین در چارچوب دوجانبه، کمک‌هایی در اختیار پناهندگان فلسطین قرار داده است. برای نمونه چین کمک های لازم در اختیار بیمارستان مخصوص پناهندگان فلسطین در اردن قرار داده تا مورد استفاده پناهندگان فلسطین قرار گیرد. وی افزود:"ما در چارچوب دوجانبه و چندجانبه کمک در اختیار پناهندگان فلسطین قرار می دهیم. در چارچوب چندجانبه نیز ما هر سال به آژانس کمک رسانی و کاریابی برای آوارگان فلسطینی پروژه‌هایی در زمینه آموزشی و بهداشتی معرفی می کنیم. چین همواره به پناهندگان فلسطین کمک رسانی کرده و از گفت و گوی فلسطین با اسراییل نیز پشتیبانی می کند و امیدواریم این گفت و گو پیشرفت واقعی داشته باشد."

چن شینگ جونگ با اشاره به موضع چین در مساله فلسطین گفت: "رهبران ما پیشنهادات خود را برای حل مساله فلسطین مطرح کرده اند. برای نمونه در ماه می سال 2013 شی جین پینگ رییس جمهوری خلق چین در دیدار با محمود عباس رییس جمهوری فلسطین پیشنهادات چهارگانه چین برای حل مساله را مطرح کرد. ماه ژوییه سال گذشته نیز شی جین پینگ در دیدار از مصر بار دیگر بر موضع چین در مساله فلسطین تاکید کرده است."

چن شینگ جونگ با اشاره به تلاش‌های فعالانه چین برای تحقق گفت و گو و ایجاد آشتی بین فلسطین و اسراییل گفت: "در یک دو سال گذشته نیز رهبران ما به منظور تحقق گفت و گو و ایجاد صلح دیدارهایی از فلسطین و اسراییل انجام داده اند. بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل و طیب عبدالرحیم دبیرکل ریاست جمهوری فلسطین نیز اخیرا از چین دیدار کردند."

وی تاکید کرد، به علاوه، چین به طور فعال در تلاش‌های دیگر طرفین جهان برای حل مساله شرکت می کند. برای نمونه در سال گذشته و امسال در نشست پاریس درباره مسایل خاورمیانه موضع خود در مساله فلسطین را توضیح داده است. وی گفت: "ما از گفت و گو و طرح "دو مملکتی" و ایجاد کشور فلسطین با مرز سال 1967 و حاکمیت مستقل پشتیبانی می کنیم. این موضع همیشگی ما در مساله فلسطین است. وزیر خارجه چین مساله فلسطین را به زخمی همیشگی در اخلاق بشریت و منطقه خاورمیانه تشبیه کرده و گفت، این همچنین، همان حرفی است که مردم چین می خواهند عمیقا درباره مساله فلسطین بیان کنند."

چن شینگ جون یادآور شد: در مساله فلسطین، درگیری به نفع هیچ طرفی نیست و صلح منافع مشترک به همراه می آورد. فلسطین و اسراییل باید از شجاعت و استعداد سیاسی خود استفاده کرده و به آینده بنگرند و با درنظر گرفتن منافع نسل‌های آینده، هرچه زودتر به پای میز گفت و گو بازگشته و راه حل را بیابند."


امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی