صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

آمازون: خانواده‎ها مهم‎ترین محور خرید اینترنتی هستند

2017-07-07 20:40:37 CRI 国际在线

پایگاه اینترنتی آمازون چین روز دهم ژانویه با انتشار گزارشی به بررسی «روند خرید اینترنتی در سال 2016» پرداخت. به گفته این گزارش آمارها نشان می‎دهد که پکن، شانگهای‎، گوانگ‌ژو، شن‎جن و چنگ‌دو پنج شهر نخست چین از نظر خریدهای اینترنتی خارج از چین هستند و پوشاک و کفش محبوب‎ترین کالاهای خریداران چینی محسوب می‎شوند. افزون بر آن، ساکنان شهرهای مختلف در خرید اینترنتی رفتارهایی متفاوت از خود نشان داده‎اند، مثلاً پکنی‎ها بیشتر به محصولات مربوط به تصفیه هوا علاقه دارند و یا ساکنان هانگ‌جو یکی از شهرهای جنوب شرقی چین به خرید لوازم‌‎التحریر علاقه خاص دارند.

در گزارش « روند خرید اینترنتی فرامرزی در سال 2016» که توسط پایگاه اینترنتی آمازون چین منتشر شده آمده است: سن خریداران اینترنتی چین رو به کاهش است. آمارها نشان می‌دهد که سن حدود 80 درصد متقاضیان محصولات خارجی در آمازون چین از 35 سال کمتر است؛ 90 درصد دارای مدارک کارشناسی یا بالاتر هستند؛ و تعداد مصرف‎کنندگان با حقوق ماهیانه بیشتر از 5هزار یوان به 62 درصد می‎رسد.

جانگ ون شو مدیر کل آمازون چین با اشاره به این نکته که هم‎اکنون خانواده‎ها مهم‎ترین محور خریدهای اینترنتی از خارج چین هستند می گوید: ما شاهد پدیده پایین آمدن سن مصرف‌کنندگان کالاهای خارجی هستیم ، خانواده‎ها به محور اصلی خریدهای اینترنتی تبدیل شده‎اند. تعداد خریداران متاهل از مجرد بیشتر شده است و در این میان، خانواده‌های صاحب فرزند حدود 80 درصد کل خریداران را تشکیل می‎دهند، در میان خانواده‎های صاحب نیز، میزان خانواده‎های تک فرزندی به حدود 71 درصد می رسد. آمارها نشان می‌دهد که خرید‎های اینترنتی خارج از چین در میان خانواده‎ها از یک پدیده اتفاقی و غیر معمول تبدیل به یک امر رایج و معمولی شده است.

خریداران اینترنتی کالاهای خارجی در سراسر چین پراکنده هستند. از لحاظ پراکندگی منطقه‌ای، شهرهای درجه یک هم‎چنان در صدر قرار دارند؛ پکن، شانگهای، گوانگ‌جو، شن‌جن، چنگ‌دو، هانگ‎جو، نان‎جین‎، تیان جین، ووهان و سوجو ده شهر نخست چین از نظر خرید اینترنتی کالا از خارج چین هستند که البته نحوه عملکرد خریداران در هر یک از این شهرها با یکدیگر متفاوت است. برای نمونه مردم مناطق جنوبی بیشتر به لوازم آرایشی و مردم مناطق شمالی بیشتر به تولیدات مربوط به سلامتی علاقه دارند.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی