صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

ورود “آثار سینمایی و تلویزیونی چین” به مغولستان برای نخستین بار با پخش سریال تلویزیونی “ مکاشفه زندگی”

2017-07-09 17:21:12 国际在线

ورود “آثار سینمایی و تلویزیونی چین” به مغولستان برای نخستین بار با پخش سریال تلویزیونی “ مکاشفه زندگی”

به گزارش رادیو بین‎المللی چین، روز شنبه 8 ژوئیه(17 تیر) توافقنامه پخش " آثار سینمایی و تلویزیونی چین" میان رادیو بین‎المللی چین و سازمان رادیو و تلویزیون ملی مغولستان در اولان باتور، در پایتخت این کشور امضا شد. طبق این توافقنامه، سریال‌های تلویزیونی "مکاشفه زندگی"، "جدایی در سکوت/آفتاب من"، "وجدان" و فیلم سینمایی " کارآگاه دی و راز شبح شعله" که به صورت مشترک دوبله شده، در مغولستان پخش خواهد شد.

بیش از 100 تن از نمایندگان محافل مختلف چین و مغولستان از جمله شینگ های‌مینگ، سفیر چین در مغولستان، وانگ گنگ‌نیان رییس رادیو بین‎المللی چین، آملالان عضو مجلس ملی مغولستان و چولونباتار وزیر آموزش و پرورش، فرهنگ و ورزش مغولستان در مراسم امضا این توافقنامه حضور داشتند.

سفیر چین در مغولستان در این مراسم خاطر نشان کرد: چین و مغولستان همسایه یکدیگر هستند و چین ضمن ارزیابی مثبت از روابط خود با مغولستان همواره توسعه روابط با مغولستان را در اولویت قرار داده است. شایان ذکر است چین یکی از بزرگ‎ترین تولیدکنندگان آثار سینمایی و تلویزیونی و سینمایی در سراسر جهان است و هر سال بیش از هزاران مورد سریال تلویزیونی و فیلم سینمایی در چین تولید می‎شود. امضای توافقنامه ورود " آثار سینمایی و تلویزیونی و سینمایی چین" بین رادیو بین‎المللی چین و سازمان رادیو و تلویزیون ملی مغولستان، موجب پایان یافتن انتظار طولانی مدت مخاطبان مغول و رضایت آنان از تماشای آثار سینمایی و تلویزیونی چین خواهد شد.

ورود “آثار سینمایی و تلویزیونی چین” به مغولستان برای نخستین بار با پخش سریال تلویزیونی “ مکاشفه زندگی”

رئیس رادیو بین‎المللی چین نیز اعلام کرد: پشتیبانی مشترک دولت چین و مغولستان و موضع فعال دو کشور برای همکاری رسانه‌ای، یک از دلایل مهم حاصل شدن این توافق میان رادیو بین‎المللی چین و رادیو و تلویزیون ملی مغولستان است. از این پس، رادیو بین‎المللی چین آماده ‌است با بهره‌گیری از فرصت تبادلات رسانه‎ای، همراه با رسانه‌های مغولی و دیگر محافل این کشور، سطح همکاری دو طرف در زمینه صدا و سیما و چاپ و نشر را به سطحی بالاتر ارتقا داده و بهترین آثار چین را به مردم مغولستان ارائه کند.

"آثار سینمایی و تلویزیونی چین"، پایگاهی برای پخش سریال‎های تلویزیونی و فیلم‎های سینمایی چین از طریق همکاری رادیو بین‎المللی چین با رسانه‌های تلویزیونی عمده‌ای دیگر کشورها است که برای مدت زمان طولانی، برنامه‌های سینمایی و تلویزیونی برتر چین را پخش می‎کند. در حال حاضر، "آثار سینمایی و تلویزیونی چین" در قاره‎های آسیا، اروپا، آمریکای لاتین و اقیانوسیه راه‌اندازی شده و یک پنجره مهم برای افزایش شناخت مردم این قاره‎ها نسبت به چین و همچنین یک پایگاه شناخته شده درزمینه تبادلات فرهنگی چین با دیگر کشورهای جهان به حساب می‎آید.


امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی