صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

رییس مجمع جهانی اقتصاد: چین همچنان نیروی محرکه قوی رشد اقتصاد جهانی است

2017-07-13 21:46:27 国际在线

کلائوس شواب رییس مجمع اقتصاد که چندی پیش برای شرکت در نشست سالانه مجمع تابستانی داووس در چین به سر می برد، در اشاره به نقش چین برای توسعه اقتصاد جهانی گفت: چین در آینده همچنان نیروی محرکه قوی برای رشد اقتصاد جهان تزریق می کند.

کلائس شواب در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرگزاری شین هوا، با بیان آنکه ایده‌ها و دیدگاه‌های چین از جمله طرح "یک کمربند یک جاده"، "اقتصاد بهره‌مندی مشترک"، جهانی شدن اقتصاد و همچنین الگوی رشد اقتصادی چین خاطرات عمیق در ذهن وی نقش بسته است، گفت: "همه از پیشنهادها و تعهدات چین در راستای جهانی شدن قدردانی می کند". وی در اشاره به مسایل موجود در روند جهانی شدن اقتصاد و مخالفت با آن گفت: شی جین پینگ رییس جمهوری چین در مراسم گشایش نشست سالانه مجمع جهانی اقتصاد در سال جاری سخنرانی مهمی ایراد کرده و گفت: ما به جهانی شدن اقتصاد نیاز داریم، زیرا ما در جهانی زندگی می‎کنیم که باید با یکدیگر ارتباط داشته باشیم و به یکدیگر وابسته هستیم. سرنوشت همه انسان‎ها با یکدیگر ارتباط نزدیک دارد. رییس جمهوری چین همچنین تأکید کرد که جهان دیگر یک قطبی نبوده، بلکه چند قطبی شده است و نیاز به مشارکت طرف‌های مختلف برای توسعه آن است.

موضوع اصلی نشست مجمع تابستانی داووس که چندی پیش پایان یافته، "تحقق رشد فراگیر در چهارمین انقلاب صنعتی" است. کلائوس شواب در این باره معتقد است: چهارمین انقلاب صنعتی موضوعات بسیاری را در بر گرفته است. در حقیقت این انقلاب نه تنها در تغییر الگوی بازرگانی، بلکه در زمینه‌های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و غیره تأثیراتی برجای می گذارد. در جریان این انقلاب صنعتی، بسیاری علوم و فناوری‌های جدید از جمله ‌فناوری ژنتیک، پزشکی دقیق و همچنین تلفیق آنها به وجود خواهد آمد و تأثیرات غیر قابل تصور بر جای خواهد گذاشت.

رییس مجمع جهانی اقتصادی در بخش دیگری از توسعه کنونی اقتصاد جهان و چین پیشبینی و داده‌های منتشرشده صندوق بین‌المللی پول را نقل کرد و گفت: در دو سال گذشته، بسیاری از کارشناسان نسبت به دورنمای رشد اقتصادی چین تردید داشتند، اما واقعیات نشان می دهد که این تردید بیهوده است. چین اکنون میزان رشد سالانه حدود 7 درصدی اقتصادی داشته و حجم کل تولید ناخالص این کشور به تریلیاردها دلار می رسد. این با وضعیت این کشور در 10 سال پیش کاملا متفاوت است. سهم و خدمات چین در رشد اقتصاد جهانی بسیار بزرگ است و من نسبت به رشد اقتصاد جهانی در آینده نیز خوشبین هستم.

کلائوس شواب با اشاره به این نکته که اقتصاد چین حیات خود را نشان داده و بسیار سالم و در حال رشد است و رشد سریع و پایداری اقتصاد چین به رشد اقتصاد جهان نیز کمک زیادی می‌کند، گفت:

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی