صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

مخالفت چین با هرگونه عملیات تجزیه طلبی دالایی لاما

2017-07-15 17:42:14 国际在线

گنگ شوانگ سخنگوی وازرت خارجه چین روز جمعه 14 ژوییه گفت، چین به طور قاطع مخالف هرگونه عملیات تجزیه طلبی ضد چین توسط دالایی لاما با استفاده از هرگونه هویت و نام است. امیدواریم کشورهای مربوط در این مورد تصمیم درست در پیش گیرند.

در یک نشست خبری این سوال مطرح شد که، دفترریاست جمهوری بوتسوانا روز پنج شنبه اظهار داشت، دالایی لاما ماه آینده از بوتسوانا دیدار خواهد کرد و رییس جمهوری این کشور نیز با او دیدار خواهد داشت، تفسیر چین در این مورد چیست، سفر دالایی لاما بر سرمایه گذاری چین در بوتسوانا تاثیر گذار خواهد بود یا خیر؟

گنگ شوانگ گفت، دالایی لاما چهاردهم، به بهانه مساله مذهب از مدت زمان طولانی سرگرم فعالیت های ضد چین بوده و قصد دارد تبت را از چین جدا کند. وی یک تبعیض کننده سیاسی است. چین به طور قاطع مخالف هرگونه عملیات تجزیه طلبی ضد چین توسط دالایی لاما، با استفاده از هر گونه هویت و نام است و نیز با هر شخصیت سیاسی از هر کشور که به نحوی با او در تماس باشد، مخالف است.

سخنگوی چین تاکید کرد، موضع چین روشن است و امیدواریم کشورهای مربوط با شناخت هویت دالایی لاما، به نگرانی های چین توجه کرده و تصمیم درست در این مورد در پیش گیرند.   

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی