صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

برگزاری سمینار پنجاهمین سالگرد تأسیس آسه آن و روابط چین و آسه آن

2017-07-17 15:04:37 国际在线

چندی پیش، سمینار پنجاهمین سالگرد تأسیس اتحادیه آسیای جنوب شرقی (آسه آن) و روابط چین و آسه آن به ابتکار هیات چین و مرکز مطالعات اتحادیه کشورهای آسیای جنوب شرقی در جاکارتا پایتخت اندونزی برپا شد. شرکت‎کنندگان در این نشست، ضمن مثبت ارزیابی کردن روابط چین و آسه آن خواستار تقویت همکاری‎ها و کمک به شکوفایی مشترک شدند.

دبیرکل آ سه آن در این نشست با بیان آنکه چین بزرگترین عامل تأثیرگذار برای توسعه آسه آن است، گفت: دو طرف در چارچوب طرح یک کمربند یک جاده و اجرای بیانیه عملیاتی طرف‌های دریای جنوبی همکاری مطلوب دارند و به دستاوردهایی ارزشمند دست یافته‎اند. دو طرف در آینده باید بر پایه‎ی تعمیق روند همکاری‎ کنونی و با تقویت رایزنی و تبادلات انسانی نسبت به برقراری ارتباطات گسترده‌تر و پیشبرد تمدنی جدید در منطقه مبتنی بر بهره‌مندی مشترک از توسعه اقدام کنند.

یکی از مقامات وزارت خارجه اندونزی نیز اعلام کرد: آ سه آن برای برقراری روابط مشارکتی و برابر با چین تلاش کرده است و این اتحادیه با استفاده از فرصت پانزدهمین سالگرد برقراری روابط راهبردی و مشارکتی دو طرف در سال آینده، برای پیشبرد توسعه روابط دو طرف تلاش می‌کند.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی