صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

رشد 6.9 درصدی اقتصادی چین در نیمه نخست سال جاری میلادی

2017-07-17 15:05:27 国际在线

اداره ملی آمار چین روز دوشنبه 17 ژوئیه (26 تیر) با انتشار آمارهای جدید اعلام کرد: در نیمه نخست سال جاری میلادی، میزان تولید ناخالص داخلی چین به 38 تریلیارد و 149 میلیارد یوان رسید که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته 6.9 درصد افزایش یافته و از آن میان، کشاورزی 3.5 درصد، صنایع تولیدی 6.4 درصد و صنایع خدمات 7.7 درصد رشد داشته است.

شین ژی‎هونگ، سخنگوی اداره ملی آمار چین گفت: گردش اقتصاد چین در حد منطقی قرار دارد و همچنان در حال رسیدن به ثبات و رشد است. علاوه بر آن، شاهد بهبود وضعیت اشتغال‎زایی، ثبات قیمت‎ها، افزایش درآمد مردم و بهبود ساختار اقتصادی کشور نیز بوده‎ایم.

در این مدت، همچنین ارزش افزوده صنایع بزرگ وشاخص رشد صنایع خدماتی نیز به ترتیب 6.9 و 8.3 درصد افزایش یافته است.

این در حالی است که میزان سرمایه‌گذاری در اموال غیر منقول در این مدت با رشد 8.6 درصد به 28 تریلیارد و 60 میلیارد و 500 میلیون یوان و میزان خرده‌فروشی محصولات مصرفی با رشد 10.4 درصد به 17 تریلیارد و 236 میلیارد و 900 میلیون یوان رسید.

سخنگوی اداره ملی آمار چین یادآوری کرد که در حال حاضر همچنان میزان عوامل نامشخص بین‎المللی و مسائل لاینحل در ساختار اقتصاد بسیار زیاد است و دولت چین باید با تحکیم شرایط اقتصادی خوب کنونی، برای تحقق اهداف تعیین شده اقتصادی سال جاری تلاش کند.

امتیاز ویدیو ها

تقویم

معرفی

قصه عروسك ها

عروسك گردان ها، استاد و شاگرد، چنان انگشتان خود را هنرمندانه به چرخش مى آوردند كه تصور مى كردى عروسك ها جان دارند و مى نشستى كه قصه زندگيشان را از زبان خودشان تا به انتها بشنوى!


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی