صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

رشد 6.9 درصدی اقتصادی چین در نیمه نخست سال جاری میلادی

2017-07-17 15:05:27 国际在线

اداره ملی آمار چین روز دوشنبه 17 ژوئیه (26 تیر) با انتشار آمارهای جدید اعلام کرد: در نیمه نخست سال جاری میلادی، میزان تولید ناخالص داخلی چین به 38 تریلیارد و 149 میلیارد یوان رسید که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته 6.9 درصد افزایش یافته و از آن میان، کشاورزی 3.5 درصد، صنایع تولیدی 6.4 درصد و صنایع خدمات 7.7 درصد رشد داشته است.

شین ژی‎هونگ، سخنگوی اداره ملی آمار چین گفت: گردش اقتصاد چین در حد منطقی قرار دارد و همچنان در حال رسیدن به ثبات و رشد است. علاوه بر آن، شاهد بهبود وضعیت اشتغال‎زایی، ثبات قیمت‎ها، افزایش درآمد مردم و بهبود ساختار اقتصادی کشور نیز بوده‎ایم.

در این مدت، همچنین ارزش افزوده صنایع بزرگ وشاخص رشد صنایع خدماتی نیز به ترتیب 6.9 و 8.3 درصد افزایش یافته است.

این در حالی است که میزان سرمایه‌گذاری در اموال غیر منقول در این مدت با رشد 8.6 درصد به 28 تریلیارد و 60 میلیارد و 500 میلیون یوان و میزان خرده‌فروشی محصولات مصرفی با رشد 10.4 درصد به 17 تریلیارد و 236 میلیارد و 900 میلیون یوان رسید.

سخنگوی اداره ملی آمار چین یادآوری کرد که در حال حاضر همچنان میزان عوامل نامشخص بین‎المللی و مسائل لاینحل در ساختار اقتصاد بسیار زیاد است و دولت چین باید با تحکیم شرایط اقتصادی خوب کنونی، برای تحقق اهداف تعیین شده اقتصادی سال جاری تلاش کند.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی