صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

رشد 9/6 درصدی ارزش تولید چین در نیمه اول امسال

2017-07-17 16:18:41

رشد 9/6 درصدی ارزش تولید چین در نیمه اول امسال

آمار اداره ملی آمار چین نشان می دهد ارزش تولید ناخالص چین در نیمه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 9/6 درصد افزایش یافته و نمایش اقتصاد ملی هنوز در وضعیت مناسبی قرار دارد و رویکرد مثبت آن نیز نسبت به گذشته آشکارتر شده است.

آمار یادشده نشان می دهد: ارزش تولید ناخالص چین در نیمه اول امسال به 38 تریلیون و 149 میلیارد یوان رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 9/6 درصد افزایش یافته است. این نرخ رشد در مورد سه ماهه های اول و دوم نیز 9/6 درصد بوده و در مورد ارزش افزوده صنایع اول، دوم و سوم نیز به ترتیب 5/3 درصد، 4/6 درصد و 7/7 درصد بوده است.

شینگ جی هونگ سخنگوی اداره ملی آمار چین در نشست خبری شورای دولتی چین اظهار کرد: نرخ یادشده نشان می دهد اقتصاد ملی هنوز در وضعیتی بسیار مناسب قرار دارد و رویکرد مثبت اقتصاد نیز آشکارتر شده و اقتصاد با ثبات رو به رشد است و زمینه اشتغال نیز رو به بهبود است. به علاوه، قیمت کالاها نیز نوسان زیادی نداشته در حالی که درآمد شهروندان رو به افزایش است. او افزود:

"اقتصاد ملی در نیمه اول امسال همچنان با نرخی بالا رشد کرده و نرخ رشد آن به 9/6 درصد رسیده است. این به معنای آن است که نرخ رشد اقتصاد ملی ما در هشت فصل گذشته بین 7/6 درصد تا 9/6 درصد بوده است. این فرایند نیز با بهبود وضعیت زمینه اشتغال همراه بوده است. در این مدت هفت میلیون و 350 هزار فرصت شغلی بیشتر ایجاد شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 180 هزار مورد بیشتر است. به عبارت دیگر، در نیمه اول امسال، 8/66 درصد فرصت های اشتغالی پیشبینی شده برای امسال محقق شده است. همچنین، در این مدت قیمت کالاها نیز تثبیت شده است. در این مدت نرخ رشد قیمت کالاهای مصرفی شهروندان 4/1 درصد بود. در این مدت نیز تراز بین المللی کشور بهبود یافته و مازاد تجاری حفظ شده است."

طبق آمار یادشده، در زمینه صنایع تولیدی نیز ارزش افزوده واحدهای تولیدی با درآمد سالانه بیش از 20 میلیون یوان در این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته 9/6 درصد افزایش یافته و نرخ رشد شاخص تولید صنعت خدماتی کشور به 3/8 درصد رسیده است.

در این مدت نیز حجم سرمایه گذاری در دارایی های غیرمنقول به 28 تریلیون یوان رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 6/8 درصد فزونی گرفت.

حجم خرده فروشی کالاهای مصرفی در این مدت نیز به 17 تریلیون یوان رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 4/10 درصد افزایش داشت.

شینگ جی هونگ سخنگوی اداره ملی آمار چین در اشاره به آمار یادشده گفت اقتصاد ملی در نیمه اول امسال همچنان با ثبات رشد کرده و این روند فزونی نیز رویکردی مثبت تر نشان داده است. او با اشاره به آنکه در نیمه دوم شاهد تحولات مثبت بیشتر در اقتصاد ملی خواهیم بود گفت:

"در نیمه اول امسال اصطلاحاً اقتصاد واقعی رشد خوبی کرده و پایه رشد اقتصادی تحکیم یافته است. به علاوه، تقاضا در این مدت افزایش یافته است یا به عبارت دیگر نیروی محرکه رشد اقتصادی تقویت یافته است. در این مدت، مصارف و مخارج 4/63 درصد ارزش افزوده اقتصاد را به خود اختصاص داده است. رویکرد مثبت سرمایه گذاری در این مدت نیز به رشد اقتصادی کمک زیادی کرده است. وضعیت صادرات نیز تثبیت شده طوری که صادرات در نیمه اول امسال 15 درصد رشد کرده است. در این مدت نیز پیشبینی به آینده بازار نیز خوشبین تر شده و اطمینان به اقتصاد تقویت شده است."

شینگ جی هونگ تاکید کرد در سطح جهان در زمینه اقتصاد ابهامات همچنان بسیار زیاد است و ناسازگاری ها در نظام اقتصادی ملی هنوز از بین نرفته است. از این رو در آینده ضمن افزایش تقاضا و هدایت پیشبینی جامعه به اقتصاد، باید سعی کرد تا نظام اقتصاد ملی بروز شود.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی