صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

برگزاری سمینار بریکس در بروکسل

2017-09-09 18:18:00 国际在线

روز جمعه 8 سپتامبر (17 شهریور)، سمینار بریکس به ابتکار سفارت چین در بروکسل برگزار شد. دانشمندان از پنج کشور گروه بریکس، مقامات بلژیک و کارشناسان اتاق فکر اتحادیه اروپا در این نشست درباره نقش کشورهای بریکس در امور جهانی و چگونگی تقویت همکاری کشورهای بریکس و اروپا بحث و تبادل نظر کردند. حاضران در این نشست با مهم شمردن نشست رهبران گروه بریکس که چندی پیش در شهر شیامن چین پایان یافت، بر خدمات شایسته کشورهای بریکس در یاری به توسعه اقتصاد جهانی و حفظ صلح و ثبات جهان تاکید کردند.

چو شینگ، سفیر چین در بلژیک در این سمینار گفت: پس از برگزاری نخستین دوره دیدار رهبران کشورهای بریکس در روسیه در ماه ژوئن سال 2009، همکاری بین این کشورها به دستاوردهای فراوان رسیده است. اکنون میزان تولید ناخالص داخلی این پنج کشور 23 درصد تولید کل جهان را شامل شده و سهم این پنج کشور برای رشد اقتصاد جهانی به بیش از 50 درصد رسیده است.

سفیر چین در بلژیک با ابراز اطمینان درباره دورنمای درخشان همکاری کشورهای بریکس در دهه آینده گفت: همکاری کشورهای بریکس بر اساس روحیه و اصل برابری، کنارگذاشتن اختلافات و رسیدن به تفاهم صورت گرفته و رفاه بیشتر برای مردم کشورهای دیگر ایجاد کرده است.

سفیر روسیه در بلژیک نیز در این نشست با تایید بر موفقیت بزرگ دیدار رهبران کشورهای بریکس در شیامن ابراز امیدواری کرد که این کشورها در آینده همچنان با پایبندی بر اصل درهای باز، همبستگی و درک متقابل، به گسترش همکاری بپردازند.

انیک ون کالستر، رییس بخش امور دو جانبه وزارت خارجه بلژیک در این نشست نیز با مهم خواندن دیدار رهبران کشورهای بریکس در شیامن و تاکید بر تاثیر آن در امور سیاسی، اقتصادی و نظم جهانی گفت: اتحادیه اروپا به اصول مطرح شده از سوی کشورهای بریکس درباره مناسبات جهانی احترام گذاشته و امید است کارشناسان در این نشست نظر و پیشنهادهای جدید درباره تقویت تعامل بین کشورهای بریکس و دیگر کشورها ارایه دهند.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی